Ana Sayfa Kuruluşlar Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Hanımeli’nden muhtaçlar yararına kermes

Hanımeli’nden muhtaçlar yararına kermes

0
Hanımeli’nden muhtaçlar yararına kermes

Gelin hep beraber hayırlarda yarışalım…

 

Hanımeli Derneği tarafından Malatya Büyükşehir Belediye binası yanında düzenlenen kermes 12-16 Mayıs tarihleri arasında ihtiyaç sahipleri için satış yapacak.

Kermesin açılış programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ertan Mumcu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte birçok davetli katıldı.

Gelin hep beraber hayırlarda yarışalım

Hanımeli Derneği Kermes Komisyon Başkanı Hatice Yılmaz; ‘Bizler Hanımeli Derneği olarak 10. yılımızda ayrı bir değer taşımak için kermesimizi şenlik havasında açmış bulunuyoruz. El emeği, göz nuru elişlerimiz, yöresel ev yemeklerimizden oluşan yemek, giyim, zücaciye ve ayakkabı stantlarımız Malatyalıların hizmetinde olacaktır. Ayrıca çevre düzenlemesi, kahvaltı servisi, canlı müzik ve sosyal aktiviteleriyle bir piknik havasına büründürülen kermesimize tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz. Saat 17.00’dan sonra canlı ilahi, marş ve ezgiler ile ruhunuzu dinlendireceksiniz. Buradan tüm hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum; gelin hep beraber hayırlarda buluşup, hayırlarda yarışalım. Kermeste emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum’ ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat; ‘Bu tür hayır işlerinin Malatya’da arttırılması gerekmektedir. Bizler de Malatya’da gerek büyükşehir, gerek Battalgazi ve Yeşilyurt belediyeleri olarak sizlerin her zaman destekçisi olacağız. Özellikle akşam 5’ten sonra gerçekleştirilecek müzik aktivitesi için sizleri tebrik ediyorum. Kermesimizin Malatya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Konuşmalardan sonra Uçbağlar Cami İmam Hatibi Abdulkadir Ateş’in duası ile birlikte kermesin açılışı gerçekleştirildi

Ayrıca İYİLİKDER tarafından açılan fotoğraf sergisinde dünyanın değişik coğrafyalarında zulme uğrayanlara dikkatler çekiliyor.