Hanımeli yıl sonu etkinliği.

0
Hanımeli yıl sonu etkinliği.

Hanımeli Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu 2010-2011 dönemi eğitim çalışmasını, 11 Haziran cumartesi günü Malatya Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirdiği program ile sonlandırdı.

     Komisyon bünyesinde eğitim alan 6-11 yaş arası çocuklarımızın gösteri yaptıkları program halka açık gerçekleştirildi.

       Açılış ve kapanışın Kur’an-ı kerim tilaveti ile yapıldığı programda açılış konuşmasını Ev Okulu Komisyonu adına Hülya Berçin yaptı. Çeşitli slayt gösterileri, şiir, tiyatro ve ilahilerin yer aldığı programa aylardır hazırlanan öğrencilerin heyecanları gözlerden kaçmadı. Şiirler, ilahiler, tiyatro ve skeçlerin öğrenciler tarafından sunulduğu program, izleyicilere hoş anlar yaşattı. Bir yıl boyunca aldıkları eğitimin meyvelerinin program ile sunulması öğrenci ailelerinde ki memnuniyeti arttırdı.

       Evde Karakter Eğitimi Komisyonu adına konuşma yapan Hülya Berçin; Çocuklarımıza verilen  terbiyenin, onların kişiliğinin temeli olduğunu vurgulayarak bu terbiyede öncelikli rolün annelere düştüğünü söyledi. Konuşmasına Evde Karakter Eğitimi Projesi hakkında bilgi veren Hülya Berçin devamında şunları söyledi ‘’ İnsan ömrünün belirli safhaları vardır. Şuur altı dönem (1-5 yaş 1-7 yaş 1-10 yaş) olarak adlandırılan bu safhaları önemsememiz gerekmektedir. Bu dönemlerde çocuklarımızı erdem ile doldurmamız gerekmektedir. Çocuklarımızın, aynı zamanda tüm insanlığın geleceği için ayakları yere sağlam basan bireyler yetiştirmeliyiz. Bu bireyleri yetiştirecek olanlar öncelikle annelerdir. Çünkü Peygamberler anne terbiyesinden geçmişlerdir. Hz. Muhammed (s.a.v.) Hz. Musa (a.s.) Hz. İsa gibi. Onların babalarını kaybetmeleri Rabbimizin takdiridir. Rabbimizin bunu dilemesinin hikmeti şudur; Babasını kaybettikleri için babaların boşluğu annenin gösterdiği iki kat sevgi ve şefkat ile doldurulmaya çalışılacaktır. Yüce Rabbimiz en çok sevdiklerini, onları en çok sevecek kişilere emanet ediyor… Anneye emanet ediyor. Terbiyeye çok önem veren bir dinin mensupları olarak bizlerde sevgi ve şefkati önemseyen Allah ve Rasulünün terbiye metoduna kayıtsız kalamazdık ve kalmadıkta… İşte bu sebeple Hanımeli Derneği olarak Evde Karakter Eğitimi çalışmalarını başlattık.  Sevgi ve şefkat duyguları paralelinde verilen mesuliyet duygusu çocuklarımızın daha iyi yetişmelerine vesile olacaktır.’’

     Program Evde Karakter Eğitimi sorumlusu Fatma Yiğittürk’ün emeği geçenlere teşekkür konuşmasının ardından sona erdi.