Ana Sayfa Kuruluşlar Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Hanımeli Derneği’nin Minik Kalplerinden Yıl Sonu Gösterisi

Hanımeli Derneği’nin Minik Kalplerinden Yıl Sonu Gösterisi

0
Hanımeli Derneği’nin Minik Kalplerinden Yıl Sonu Gösterisi

Anasınıfı öğrencilerimiz, yılsonu etkinliğini sergilerken adeta “bu meydanlarda biz de varız” dedirtti.

 

‘Çocuklarımız birer beyaz kağıt misalidir. Onlar üzerine altın harflerle yazacağımız yazılar altın kalpli insanlar olmalarını sağlar. Paylaşımcı, sevgi dolu, kıskançlıktan uzak, her şeyi para ile ölçmeyen, saygılı, üretken, düşünme yetisi kaybolmamış, kötü alışkanlıklarda dermanı aramayan, zorluklar içinde olsa bile mutlu olabilmeyi başarabilen bir nesli hedeflemekteyiz.’

Evde Karakter Eğitimi Komisyonu bünyesinde dernek binamızda hizmet veren anasınıfı birimi, geleceğin sermayesi olan öğrencilerimizle hazırladığı ve 2013-2014 yılı eğitim dönemi boyunca öğrendiklerinin resmedildiği ‘MİNİK KALPLERİN YILSONU ETKİNLİĞİ’ 6 Haziran 2014 tarihinde Belediye Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Zeynep Ayaz’ın ve Beyza Yaya’nın yaptığı program, Dernek Başkanı GÜLNİHAL GÜLAÇAR’ın selamlama konuşmasıyla başladı.

Ardından anaokulu eğitimcilerinden Hacer Yaya eğitim üzerine bir konuşma yaptı.

Yaya konuşmasında “Herkesin de bildiği gibi eğitimin ilk temeli anne karnında başlıyor. Bu dönemi anne sağlıklı geçirirse doğacak olan çocuk tecrübeli ellerde çok güzel şekil alacaktır. İşte bu nedenle bizler 4-6 yaş grubu çocuklara ileride sağlam karakterli bireyler olmaları için çaba sarf ediyoruz. Yavrularımızın zihinleri henüz saf ve temiz iken onlara ALLAH ve RESULUNÜ tanıtmak,  bu doğrultuda bir temel atmak biz eğitimciler ve siz ebeveynlerin kaçınılmaz bir görevidir. Bizler bu bilinçli ile yaklaşık dokuz aydır yavrularımıza yaratılış gayemiz olan Kuran’ı ve Rehberimiz Hz. Muhammed’i tanıtmak ve minik kalplere bu iki temeli yerleştirmek için gün oldu boyamalı hadis yaptık gün oldu hikayelerle ayetler anlattık. Vermek istediklerimizi onları sıkmadan, sevdirerek ve sevindirerek, şiirlerle, ezgilerle, oyunlarla vermeye çalıştık. Bizler sadece tohum attık, onu yeşertecek olan siz ebeveynlersiniz. Nasıl ki bir çiftçi ürününe zarar veren etkenleri ürünlerden uzaklaştırarak en kaliteye ulaştırmak istiyor ise, bizlerinde gayesi en kaliteli insan için yavrularımızı zararlı etkenlerden uzak tutmaya çalışmak olmalı.” dedi.

Konuşmadan sonra ilk olarak küçük yüreklerin öğrenme çabalarını yansıtan slayt gösteriminin ardından, miniklerimiz programı, Kuran-ı kerim tilavetiyle açtılar.

Anasınıfı öğrencilerimiz yıl boyunca öğrendiklerini sergileme imkanı buldukları programda, kah açtılar çiçekler gibi, kah döndüler Mevlana gibi…

 İlahiler ve şiirlerin yer aldığı programda, öğrendikleri hadis ve ayetleri, renkli kostümlerle ve üstün performansla sundukları salonda tüm ilgi onlar üzerindeydi.

Program bitiminde EKE ana sınıfı birim sorumlusu Lütfiye Ayaz’ın, yıl boyunca emeği geçen herkese teşekkür konuşmasının ardından, minik öğrencilere şirin katılım belgeleri sunuldu.

Bir eğitim yılı daha ebeveyni, eğitimcileri ve öğrencileri bir araya getiren güzel bir etkinlikle son buldu.

‘Tertemiz, güzel nesiller yetiştirmek bizim elimizdedir. Onlara maddi mutlulukları yaşatıp, iç dünyalarını karartan, sadece kaygılarla dolu bir dünya bırakmayalım…’