Hanımeli Derneği Direnişte!

0
Hanımeli Derneği Direnişte!

Malatya Hanımeli Derneği mensuplarının da aralarında bulunduğu on binlerce vatandaş darbe girişimi sonrası sokaklara döküldü.

Bir grup askerin darbe girişimi sonrası halk sokaklara döküldü. Darbe girişiminin ardından binlerce Malatyalı Valiliği’nin önünde toplanarak sloganlarla darbeyi protesto etti.

7’den 70’e herkesin ellerinde Türk bayrakları ile toplandığı Kapalı Çarşı üstünde hep bir ağızdan darbeye lanet yağdı. Burada vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Malatya Valisi Mustafa Toprak, “Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, devletimizin, siz halkımızın iradesinin dışında hiçbir irade yoktur, olamazda” diye konuştu.

Akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinden bir grup askerin darbe girişimine kalkıştığını ifade eden Toprak, “şundan emin olunuz ki, Malatya Valisi olarak ben tüm arkadaşlarımızla, büyükşehir belediye başkanımızla, il jandarma komutanımızla buradayız. 2. Ordu Komutanlığı personelleri de dahil olmak üzere hepimiz demokrasinin, halkın iradesinin yanındadır ve bu kakışmaya karşıdır” şeklinde konuştu.

Vali Toprak, Malatya’da tüm askeri birliklerin darbe girişimine karşı olduğunu vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın iradesi, halkımızın iradesi, kuvvet komutanlarımızın iradesi dışında bu kalkışmanın karşısında olarak biz bir bütün olarak buradayız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da, “bizler burada her zaman olduğu gibi memleketimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için askerimizle, polisimizle, milletimizle bir olmuş buradayız. Onlar her ne kadar isterse istesinler bu halk istemeden onlar hiçbir şeye muvaffak olamayacaklardır” şeklinde konuştu.

.

.