Hander’den Yemekli Program

0
Hander’den Yemekli Program

Hanımınçiftliği Eğitim Derneği tarafından yemekli organizasyon gerçekleştirdi.


Hanımınçiftliği Eğitim Derneği tarafından yemekli organizasyon gerçekleştirdi. Yemek ikramının ardından Mehmet KORKUT’un okuduğu Kuran tilaveti meali şerifi ile başlayan program Hasan BEGEÇ hocanın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Begeç konuşmasında, taklitçilikten uzak dinin gerekçelerini tamamen hayatımıza geçirmemiz gerçeğini vurguladı.


Daha sonra moderatör Muhammet BOZKURT, Hander adına Hüseyin POLAT’ı kürsüye davet etti. Hüseyin POLAT: “Her insanın olduğu gibi müslümanın da sıkıntısı olabilir ama sıkıntılarımız, eksikliklerimiz, bizim görevden uzaklaşmamıza ve ihmalkarlık içine girmemize kesinlikle sebep olmamalı.” dedi.


Programda son olarak Meşale Derneği başkanı ve  Anadolu Öğrenci Birliği başkanı Tamer ÇALHAN kürsüye çıktı. Müslümanların inzivaya çekilme vaktinin geçtiğini, artık sahaya inmesi gerektiğini vurgulayan Çalhan, konuşmasına şöyle devam etti; “Dünyada sıkıntı gören Suriyeli ve Mısırlı kardeşlerimize yardım eli uzatmamız gerekiyor.”


Çalhan konuşmasına, yemek ikramında bulunan AKKOZA OTEL Sahibi ve işadamı Mehmet KABA’ya teşekkürlerini sunarak son verdi.


Program  çay ikramı ile son buldu.