Han-Der’den İftar

0
Han-Der’den İftar

Hanımın Çiftliği Eğitim Derneği (HAN-DER) iftar yemeği verdi. Yemeğe çok sayıda sivil toplum örgütü, iş adamı ve esnaf ile öğrenciler katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan dernek başkanı Hacı Bayram Yaman, dernek hakkında kısa bir bilgi vererek, derneğin iki yıldır faaliyetlerine devam etiğini belirtti. Yaman, “Derneğin bu günlere gelmesinde emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun. Hander olarak işe başladığımızda 130 kız öğrencimiz 40 erkek öğrencimiz vardı. Ama bu gün ise 140 kız örencimiz 150 erkek öğrencimiz var. Dernek olarak şu ana kadar 7 konferans düzenledik. Bayanlara yönelik çalışmalar devam etmektedir” dedi.

Yaman, tasarım, akademik, Türkçe ve Matematik derslerine de devam edildiğini, yaz kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilere de sertifika verildiğini dile getirdi. Daha sonra söz alan Abdullkadir Ateş orucun faziletleri hakkında bir konuşma yaparak, ölüm gelmeden önce hayatınızın kıymetini, hastalık gelmeden önce sağlığınızın kıymetini çok iyi bilmeniz gerekir” dedi.

Haber: Mehmet Keskin