Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri “Haliç-Der” Dualarla Açıldı

“Haliç-Der” Dualarla Açıldı

0
“Haliç-Der” Dualarla Açıldı

Eyüp Sultan Merkez’de faaliyet gösteren ve kısa adı Haliç-Der olan – “Haliç Kültür, Eğitim, Yardımlaşma, Dayanışma ve Çevre Derneği” dualarla açıldı.

 

Eyüp’te gerçekleştirilen açılış törenine Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı İlahiyatçı Ramazan Beyhan, Haliç-Der Başkanı Cahit Alkan, Haliç-Der Genel Koordinatörü Saim Demirci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan katıldı.  Öte yandan TMSF Başkan Danışmanı Bayram Babacan, Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan’ın yanı sıra dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi ve yaralılar için dualar okundu. Eğitim, kültür, yardımlaşma ve dayanışma gibi birçok alanda hizmet verecek olan Haliç – Der dualarla hizmete açıldı.

Açılışta konuşan Mazlum-Der Genel Başkan Yardımcısı İlahiyatçı Ramazan Beyhan, “Buradaki kardeşlerimiz hayrı çoğaltmak, Allah’ın adını yüceltmek, daha çok tespih ve tenzih etmek için böyle bir birliktelik oluşturmuşlar” dedi. İlahiyatçı Beyhan, çalışmaların bereketli olması dileklerinde bulundu.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan; Haliç-Der’in dünyada ve Türkiye’de sivil alana katkı sağlamak amacıyla kurulduğunu belirterek yeryüzünde halifelik misyonunu sürdürebilmek için kurulduğunu dile getirdi. 

Haliç-Der Başkanı Cahit Alkan ise, “Haliç – Der olarak amacımız kültürlü ve erdemli gençler yetiştirmek. İyilik ve hoşgörünün olduğu her alanda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Haliç-Der Genel Koordinatörü Saim Demirci de, Soma’daki faciayla ilgili üzüntülerini dile getirerek, “Emek verilen her yerde Haliç-Der olsun istedik ve merkezimizde burada kurduk” diye konuştu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Haliç-Der Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Alkan’a hayırlı uğurlu olsun dileğinde bulundu ve dernek çalışmalarına her zaman destek olacaklarını söyledi.