Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Haklarımızı Kodluyoruz Projesi Sona Erdi

Haklarımızı Kodluyoruz Projesi Sona Erdi

0
Haklarımızı Kodluyoruz Projesi Sona Erdi

Ülfet Derneği tarafından koordine edilen “Haklarımızı Kodluyoruz” adlı robotik kodlama projesi sona erdi.

Ülfet Derneği ve Yenilikçi Atılım Projeleri Derneği (YAP) Derneği işbirliği ile yürütülen ve AB tarafından finanse edilerek Uluslararası Çocuk Merkezi (UÇM) tarafından desteklenen “Haklarımızı Kodluyoruz” adlı robotik kodlama projesi, yapılan sergi ve lansman etkinliği ile sona erdi.

17 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen proje etkinlikleri çerçevesinde sırasıyla hazırlık toplantıları, online başvuru alımı, öğrenci seçimi, Çocuk Hakları Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyeleri ve Proje Sergisi gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Proje faaliyetlerine İyilikder Adana Temsilciliği tarafından himaye edilen 9 adet çocuk da katılım sağlayarak robotik ürünler tasarladı. Uluslararası Çocuk Merkezi (UÇM) Proje Asistanı İrem Kor, Haklarımızı Kodluyoruz Projesi Koordinatörü Hakan Bahçeci, YAP Derneği Başkanı Ömer Faruk Bostancı, İyilikder Adana Temsilcisi Hacer Altundağ ve birçok öğrenci velisinin katılım sağladığı proje sergisinde öğrencilr tasarladıkları ürünleri misafirlerin beğenisine sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.