Ana Sayfa Kategoriler Haberler Hakk’ın rahmetine kavuşan şehid; Muhammed Mursi

Hakk’ın rahmetine kavuşan şehid; Muhammed Mursi

0
Hakk’ın rahmetine kavuşan şehid; Muhammed Mursi

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

“Onlar ki, malum insanlar kendilerine “Bakın, düşmanlarınız size saldırı için toplandı, onlardan korkun!” demişlerdi de, işte bu onların imanını artırmış ve şöyle cevap vermişlerdi: “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” (Al-i İmran, 173)

Son mahkemesinde Kur’an’ın bu ifadeleriyle seslenen Muhammed Mursi, Mısır devlet televizyonunun haberine göre, ‘mahkeme salonunda geçirdiği baygınlığın ardından’ yaşamını yitirdi.

Mısır’ın 2012 yılında seçimle göreve gelen ilk lideri Muhammed Mursi, seçilmesinden bir yıl sonra küresel güçlerin desteğiyle darbe yapan ordu tarafından devrilmişti. Darbenin ardından, Müslüman Kardeşler hareketine karşı tasfiyeye girişilmiş, yüzlerce kişi güvenlik güçleri tarafından şehit edilmiş, on binlerce kişi de hapse atılmıştı.

Abdulfettah Sisi’nin 3 Temmuz 2013’te yönetime el koymasından sonra, Mursi tek kişilik hücrede tam bir izolasyona tabi tutulmuş ve cunta tarafından Mayıs 2015’te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Davada 16 kişi de idam cezası almıştı.

Zalim cunta tarafından yıllardır zindanlarda tutulan Muhammed Mursi, yapılan işkenceler ve temel insani ihtiyaçlarının kısıtlanması neticesinde şehitlik makamına erişmiştir.

Darbeci Sisi yönetiminin, Mursi’nin şehadeti ardından ülke genelinde acil durum ilan etmesi yeni şiddet olaylarının habercisi gibi

Tüm dünya kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Milletinin onurunu savunurken Hakkın rahmetine kavuşan şehid;

Şehadetin kutlu olsun!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.