Gürün’den Suriye’ye Yardım

0
Gürün’den Suriye’ye Yardım

Gürün Yardım Platformu Suriyeli ailelere ulaştırılmak üzere 2 TIR yardım malzemesi hazırladı.

Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının oluşturduğu Gürün Yardım Platformu Suriyeli ailelere ulaştırılmak üzere 2 TIR yardım malzemesi hazırladı.

Platform üyelerinin özverili çalışmaları sonucu hayırseverlerden toplanan gıda ve insani yardım malzemelerinin Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılması için İYİLİKDER’e teslim edildi.  İYİLİKDER Malatya temsilcileri Mehmet Yel ve Veysel Ayaz Gürün Yardım Platformu’nda bir açıklama yaptılar. Malatya heyeti adına konuşan Veysel Ayaz, Gürün’lü yardımseverlerin bağışladığı 2 TIR yardım malzemesinin 22 Şubat’ta Kilis Öncüpınar Gümrük kapısından Suriyeli mağdurlara ulaştıracağını ifade ederek; “hayır kapılarını her vakit açık tutan Anadolu insanı, yanı başında devam eden Suriye savaşına da duyarsız kalmayarak yardımlarını sürdürüyor. Geçen haftalarda 18 TIR insani yardım malzemesini Suriyeli kardeşlerimize teslim ettik. Şimdi de diğer illerimizde toplanacak malzemelerle birlikte Gürünlü kardeşlerimizin bize emanet ettikleri yardımları da sahiplerine teslim edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Ayaz, devam eden savaşta yokluk içerisinde bulunan kadın, çocuk ve yaşlılara yardımın kesilmemesi gerektiğini belirterek; “Bizler bu savaşla imtihan ediliyoruz. Kardeşlerimize ne kadar sahip çıkabiliyoruz, evimize gelen muhacirlere ne kadar ensar olabiliyoruz? İşte bunun sınavını veriyoruz. Bunun için de yardımlarımızın kesintiye uğramaması gerekiyor. Yoksa kaybedenlerden oluruz. Bu manada yardımlarını esirgemeyen Gürün Yardım Platformu’na, diğer illerdeki dernek ve vakıflarımıza, gayret gösteren derneklerin üyelerine ve yardımsever Anadolu insanına teşekkür ediyoruz. Allah(c.c.) kendilerinden razı olsun” şeklinde konuştu.