Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri GÜNTED'de "Tüketici Hakları"

GÜNTED'de "Tüketici Hakları"

0
GÜNTED'de "Tüketici Hakları"

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği bilinçlendirme çabalarını sürdürüyor. Yaptığı çalışmalarla ilgi odağı olan GÜNTED “Tüketici Hakları” konusunda bir seminer düzenledi.

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği 9 Nisan 2011 tarihinde Gaziantep Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Seminer Salonunda “Tüketici Hakları” konulu bir seminer düzenledi. Yoğun katılımın olduğu seminerde sunumu DR. Ramazan YILDIZ yaptı.

Farklı Mühendislik ve teknik elemanlardan oluşan uzman üyelerince 2008 yılında kurulan GÜNTED Tüketici Hakları üzerine bir seminer düzenledi. Program, GÜNTED Yönetim Kurulu  Üyelerinden  Rifat YAŞAR’ın Kur’an tilavetiyle başladı,daha sonra GÜNTED’in faaliyetleri üzerine sinevizyon gösterisi yapıldı. Program, GÜNTED Başkanı Feyzullah ÖZEL’in  ve  Gaziantep İHH Dernek Başkanı Şükrü OKUDAN’ın selamlama konuşmalarıyla devam etti. Daha sonra Tüketiciler Birliği Adana Şube Başkanı Dr. Ramazan YILDIZ’ın  Tüketici Hakları  Bilgilendirme  üzerine hazırladığı seminer programı dinlendi.  YILDIZ,Tüketicinin tanımı, tarihsel süreç içerisindeki dünyanın en eski tüketici yasasının 1502 yılında Bursa Kanunnamesi’nde yer aldığını  belirtti. Tüketicilerin, özellikle Bankalardan kart alındığı takdirde sözleşmenin altına aidat ödemeyi kabul etmediğine dair yazı yazılması, tüketicilerin kapıdan kesinlikle alışveriş yapılmaması gerektiği ve herhangi bir  anlaşmazlık halinde tüketici hakem heyetlerine gidileceği ve günün son sözü olarak ‘her insanın bir tüketici olduğu ama her insanın üretici  olmadığını’ belirterek sunumunu tamamladı. Program sonunda üyelerin sorularını cevaplayan Dr. Ramazan YILDIZ’a, GÜNTED Yönetim Kurulu tarafından teşekkür plaketi verildi.