GÜNTED Üyeleri ‘Mavi Kırmızı’yı Tahlil Etti

0
215

GÜNTED üyeleri, kitap tahlili programında bu ay Ramazan Kayan’ın “Mavi Kırmızı” kitabını tahlil etti.

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği (GÜNTED) üyeleri tarafından Bülbülzade Vakfı Büyük Mescidinde düzenlenen kitap tahlili programında Ramazan Kayan’ın Tire Kitap’tan çıkan “Mavi Kırmızı / Bir Şehide Şahitliğim” isimli kitabı tahlil edildi.

Şehit Furkan Doğan’ın Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisindeki örnek kişiliğini anlatan kitap, çok kısa süre içinde 3. baskısına ulaştı.

9 Şubat Salı günü yapılan kitap tahlili programına GÜNTED Başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

GÜNTED üyesi Bilal Dayan tarafından sunulan kitap tahlili programında kitabın serencamı dinleyicilerle paylaşıldı.

Sunumun ardından izleyicilerden gelen sorular yanıtladı.

Kitaptan Bir Bölüm:

Zaman zaman kendime sordum; Allah beni, onunla niçin tanıştırdı ki? Bu bir tesadüf müydü? Hayır! İlahi bir tecelli olsa gerek diye düşündüm. Bir şehidi yakından tanımak ve onu yaşadığı çağın gençliğine taşımak… Şimdi daha iyi anlıyorum; Furkan’ın mesaj ve misyonunu yeni nesillere ilan etmenin benim için nasıl bir zorunluluk arz ettiğini… Furkan’ın farklılığını satırlara dökmek ve bunu gençliğe armağan etmek boynumun borcuydu… Çünkü yeni neslin inşasında artık o bir rol modeldi. Öyleyse o rol modeli benim tanıtmam gerekirdi.