GÜNTED Üyeleri İftarda Buluştu

0
174

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği (GÜNTED), Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda iftar programı düzenledi.

İftara; GÜNTED Başkanı Nevzat Arslan, yönetim kurulu üyeleri ile 300 kişiden oluşan davetli gurubu katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti. Ardından GÜNTED Başkanı Nevzat Arslan kürsüye gelerek bir selamla konuşması yaptı. Arslan, konuşmasında iftar programına icabet edenlere teşekkür etti.

İftar programında Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Çınar da “Ramazan ve Takva” konulu bir konuşma yaptı. Konuşmasında Ramazan ayı dolayısıyla müminlerin Kur’an ve ibadetle daha fazla ilgili olduğunu vurgulayan Çınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ramazan, senenin geri kalan 11 ayına nazaran daha çok ibadetle meşgul olarak bir bakıma 11 ayda kirlenmemizi bu ayda arındırarak, temizleyerek bu ayı tamamlamamız için önemli bir imkân veriyor. Ramazanda sadece oruç tutmuyoruz, mukabeleler okuyoruz. Kur’an’la daha çok ilişki kuruyoruz. Ramazan denince akla ilk gelen şey paylaşmaktır. Aslında özü itibaren İslam dininin insana öğretmek istediği şey budur.

Hayatımızın hiçbir alanında yalnız değiliz. Hayatın her alanında her safhasında bizimle hayatı paylaşan insanlar var. Bunun fakına vararak paylaşma merkezli bir tasavvur geliştirmemizi istiyor. Aslında İslam’ın özü de budur zaten. İman bir anda yapılan bir şey değildir. An be an tazelenmesi gereken, yaşanması gereken bir süreçtir. Dolayısıyla imanımızı sözlerimizle, fiillerimizle, yapıp ettiklerimizle, ahlakımızla, duruşumuzla sürekli yenilememiz gerekiyor.”

İftar programı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.