Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri GÜNTED Üyeleri Darbe Kalkışmasını Değerlendirdi

GÜNTED Üyeleri Darbe Kalkışmasını Değerlendirdi

0
GÜNTED Üyeleri Darbe Kalkışmasını Değerlendirdi

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği (GÜNTED), 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışmasını ve yeni süreçte yapılacakları değerlendirmek üzere bir toplantı düzenledi.

31 Temmuz Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nda düzenlenen toplantıya Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, GÜNTED Başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.

Toplantıda darbelerin tarihi arka planı hakkında bir değerlendirmede bulunan Aldemir, “Türkiye’de yeni süreçler yaşandı. ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen, bölgede aktör olma iddiasında bulunan Türkiye’nin içerisinde Batılılarca beslenmiş illegal yapılar harekete geçirildi. Böylece Türkiye’nin bölge ile ilgili hedefleri akamete uğratılmak istendi” dedi.

İslam dünyasının tam bağımsız olmasında ve özgür düşünebilmesinde herkese ciddi sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Aldemir “Yerli tank, yerli uçak ürettik, ancak yerli kafa, yerli düşünce üretemediğimiz sürece başarılı olma şansımız yok. Bu topraklarda var olmak sürekli bedel istiyor. Bundan sonraki süreçte kavganın geleceği biraz da sivil toplum örgütlerinin takınacağı tavır ile belirginleşecek. Yeni sürecin doğru değerlendirilmesi ve tekrarlanmaması için çaba sarf etmeliyiz, bu anlamda herkes üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapmalıdır” şeklinde konuştu.

GÜNTED Başkanı Nevzat Aslan ise, “Darbeler, bu ülkenin geleceğine kast edenler tarafından birçok kez denendi. Son darbe kalkışması da CIA, Gladyo tarafından FETÖ kullanılarak yapılmak istendi. Ancak necip milletimizin, dik duruşu bu operasyonu bertaraf etti. Şimdi üzerimize düşen, daha fazla çalışmak, üretmek ve düşünmektir” dedi.

Genç nesillerin yetiştirilmesinde daha fazla çalışmanın gerekliliğini de vurgulayan Aslan; “Mevcut eğitim programlarımızı devam ettireceğiz ve daha sıkı takip edeceğiz. Yeni eğitim programları düzenleyerek daha fazla insana temas edeceğiz” diye konuştu.