GÜNTED Üyeleri ‘Alnımdaki Işık’ı Tahlil Etti

0
222

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği (GÜNTED) üyelerinin aylık olarak düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Mehmet Alagaş’ın “Alnımdaki Işık” kitabı tahlil edildi.

GÜNTED üyeleri tarafından aylık düzenlenen kitap tahlili programında bu ay Mehmet Alagaş’ın İnsan Dergisi Yayınlarından çıkan “Alnımdaki Işık” kitabı tahlil edildi.

6 Ocak Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Büyük Mescidinde yapılan kitap tahlili programına GÜNTED Başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

GÜNTED üyesi Kerim Beyazıt tarafından sunulan kitap tahlili programında kitabın serencamı dinleyicilerle paylaşıldı. Sunumların ardından izleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.

Program sonunda İyilikder Gaziantep Şubesi’nin Suriye’nin Madaya kentinde açlıkla mücadele eden kardeşlerimiz için düzenlediği yardım kampanyası için nakdi yardım toplandı.

Kitaptan Bir Bölüm:

Sonra,

Sonra engin bir sessizlik!

Yerdeki cesedinize bakıyorsunuz!

Daha önceleri "Benim elim, benim ayağım, benim başım…" diyerek kendinizle özleştirdiğiniz bu et yığınının sizden ayrı, sizden farklı bir şey olduğunu yeni fark ediyorsunuz! Size emanet olarak verilen bu cesedin yaratıcısı geliyor aklınıza!

"Allah" diyorsunuz dehşetle!

"Dünya hayatında ne yapmam gerekirdi ve ben ne yaptım?" sorusu ateşten bir göktaşı gibi düşüyor üzerinize!

Eziliveriyorsunuz!