Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri GÜNTED GDO'yu Tartıştı

GÜNTED GDO'yu Tartıştı

0
GÜNTED GDO'yu Tartıştı

GÜNTED; Gaziantep Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Seminer salonunda farklı mühendislik ve teknik elemanlardan oluşan üyelere Aralık 2010’ da bir seminer düzenledi.

GÜNTED(Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği) Gaziantep Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Seminer salonunda farklı mühendislik ve teknik elemanlardan oluşan üyelere Aralık 2010’ da bir seminer düzenledi.

Farklı Mühendislik ve teknik elemanlardan oluşan uzman üyelrince 2008 yılında kurulan GÜNTED GDO(Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) üzerine bir seminer düzenledi. GÜNTED üyelerine verilen akşam yemeğinin ardından program, Üyelerden Bilal DAYAN’ ın Kur’an tilavetiyle başladı, akabinde GÜNTED başkanı Feyzullah ÖZEL GÜNTED’ in faaliyetleri üzerine bir konuşma yaptı. Daha sonra GÜNTED’ in faaliyetleri üzerine sine vizyon gösterimi yapıldı. Program Gaziantep İl Kontrol Laboratuar Müdürü Abdullah YAMAN’ ın GDO üzerine sunumuyla devam etti. GDO’ nun insan sağlığı üzerindeki etkileri, hangi ürünlerde GDO bulunduğu ve özellikle marketlerde satılan gıda ürünlerinden şüphelenilmesi durumunda Alo 174 şikayet hattının aranması gerektiği, 174 arandığı takdirde gerekli incelemelerin yapıldığını bildirdi. Program sonunda üyelerin sorularını cevaplayan Abdullah YAMAN GÜNTED Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.