Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri GÜNTED, Davam’ı Tahlil Etti

GÜNTED, Davam’ı Tahlil Etti

0
GÜNTED, Davam’ı Tahlil Etti

Güneydoğu Teknik Elemanlar Derneği (GÜNTED) üyeleri aylık kitap tahlili programında bu ay Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Davam” isimli kitabını tahlil etti.

GÜNTED'in bu yıl ilkini 14 Ocak'ta Yusuf El Kardavi'nin "İslam'da Devlet Mefhumu" kitabını tahlil ederek başladığı kitap tahlili programının ikincisi 11 Şubat Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. GÜNTED Başkanı Nevzat Arslan program dolayısı ile yaptığı konuşmada ülkemizde bir döneme damga vurmuş ve geride hoş bir seda bırakmış olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın davam isimli kitabını tahlil edeceklerini belirterek, bundan sonraki dönemlerde de kitap tahlillerine devam edeceklerini vurguladı.

Giriş konuşmasının ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın "Davam" isimli kitabı Osman Gezer, Remzi Yılmaz ve Nurettin Yener tarafından dinleyicilere aktarıldı. Program yapılan sunumların ardından soru cevap kısmı ile sona erdi.

Kitap'tan bir bölüm;

Bizim davamız İslam'dır. Gayemiz Allah'ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz Hak nizamı hakim kılmaktır. Arzumuz tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz cihattır. Yolumuz ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir, eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın, ister yan gelip yatın. Bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz, ne de bir gün geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada nasıl bir imtihan vereceğimizdir. 

GALERİYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.