Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri

Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri

0
Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Gaziantep Şubesi üyelerine Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri konulu seminer verdi.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Gaziantep Şubesi 31 Ocak Cumartesi günü üyelerine Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri konulu seminer verdi. Seminere ANESİAD Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda şube üyesi katıldı.

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) toplantı salonunda yapılan seminere Melektra Alternatif Enerji Üretim Teknolojileri A.Ş.'den Sabahattin Kazan konuşmacı olarak katıldı. Seminer dolayısı ile bir konuşma yapan ANESİAD Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar; ANESİAD Gaziantep Şubesi olarak helal kazanç, helal lokma anlayışı ile çalıştıklarını belirterek, üyeleri için çeşitli eğitim seminerleri düzenlediklerini söyledi. Hamallar, bu tarz bilgilendirme seminerlerinin çeşitli sektörleri de kapsayacak şekilde aylık olarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Güneş Enerjisi ve Geri Dönüşüm Sistemleri konusunda sunumunu yapan Sabahattin Kazan 21. Yüzyılın enerji çağı olduğunu belirterek, alternatif enerji dallarından olan güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisinin enerjide dışa bağıllılığı azalttığını ve çevreye zarar vermediğini belirtti. Kazan sunumunda; enerjide dışarıya bağımlılığımızın %71 oranında olduğunu belirterek, bu tür alternatif enerjilerin dışa bağımlılığı da ciddi oranda azalttığının da altını çizdi.

Sunumun ardından soru cevap kısmına geçildi. Seminer soru cevap kısmının ardından sona erdi.