Ana Sayfa Manşet Haberi Gündem özel

Gündem özel

0
Gündem özel

https://youtu.be/ui_SpyCB45E

 

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir Coronavirüs Sürecini Değerlendirdi

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu YouTube kanalına Coronavirüs gündem özel konuşması yaptı. Aldemir, konuşmasında evde olmaya şöyle dikkate çekti “Yüzyıldır insanları sokağa, meydanlara davet eden modern hayat evde kalarak bu süreci aşmaya çalışıyor. Yeniden insanlığın sığınağı, hayat aradığı, hayat bulduğu yer evleri oldu.”

“Her şeyin genetiğini, adeta fıtratını değiştirdik. Bu başkaldırıya yeryüzü bir cevap verdi. Ve bu cevap yeryüzünün hükümdarı olan insanı çaresiz bıraktı” diyen Aldemir anlam arayışında olunması gerektiğine dikkat çekti:

 “Herkesin bir hesabı var. Bu krizden kriz çıkaranlar, buradan bir gelecek devşirenler olacak. Ama bilelim ki bu dünyayı, bu alemi var eden Allah’ın da bir hesabı var. Biz o en büyük hesap yapanların sahibi olan Rabbimize yaslanarak; yeniden bir anlama, anlamlandırmaya ve burada bir çıkışa ihtiyacımız var. Bunun için sürece ve sonuca yaklaşımımız esnek olmalıdır. Çalışmalarımız buna göre şekillenmelidir.”

Aldemir yaşanılan coronavirüs sürecine dair tavsiyelerde bulundu: “Değerli dostlar; cesaret sadece korkmaya rağmen insanda vardır. Kaygı, korku, endişe fıtri bir haldir. İnsanın korkması normaldir. Ama bu kaygı ve korkulara, şüphelere insanın aklı selimle, tarihte yaşadığı tecrübelerle cevap vermesi, cevap araması onu insan yapar. İnsan yaşadığı günden ibaret bir varlık değildir. İnsanlığın yaşadıklarından, kadim olandan ders alandır.”

“Biz yaşadığımız, yüzleştiğimiz, içinden geçtiğimiz bu krizi iliklerimize kadar hissediyoruz. Ve yaşan alanlarımızdan sökülerek yeni bir hayata adeta mahkum olduk. Ama bilmeliyiz ki kadim olanla bilimi aynı potada aynı masada buluşturarak bu çıkışı aramamız gerekir”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.