Gültekin Keleşi Anma Programı

0
Gültekin Keleşi Anma Programı

Erciş depreminde kaybettiğimiz Başak-Der Başkanı Gültekin Keleş’i anma proramı düzenlendi. Başak-Der’in düzenlediği programa yoğun katılım oldu.

Erciş Başak Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 23-10-2011 tarihinde Ercişte meydana gelen depremde Vefat eden Dernek Kurucusu ve Başkanı Gültekin KELEŞ, Dernek Üyesi Ramazan SEVİNÇ ve Şafak Der Üyesi Salih GÖLDAŞ anısına 1 Mart 2012 de anma programı düzenledi. Açılış ve selamlama konuşmasının ardından program Kuranı Kerim tilavet ile devam etti.

Programda Erciş Belediye Başkanı Zülfikar ARAPOĞLU bir konuşma yaptı. Arapoğlu konuşmasında depremin kendileri için büyük bir imtihan olduğunu, bir çok yakınını kaybettiğini ama kendisinin en çok Gültekin KELEŞ, Ramazan SEVİNÇ ve Salih GÖLDAŞ’ın vefatlarının derinden üzdüğünü belirtti. ‘Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz’ hadisinin canlı tanığı olarak Gültekin KELEŞ’in yaşadığı gibi yine İslam’a hizmet esnasında vefat ettiğini belirtti. Ayrıca konuşmasında Ramazan SEVİNÇ’in fedakarlığından bahsetti. Kendilerinin bıraktığı bu güzel mirasa hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğini bildirdi.

Başkanın konuşmasının ardından kardeşlerimiz için hazırlanan sinevizyon gösterimi duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Gültekin KELEŞ’in sesinden dinlenen şiir herkesi gözyaşına boğdu. Daha sonra Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kuru Başkanı Ramazan KAYAN söz aldı.

Ramazan KAYAN konuşmasında geçen yıl bu vakitlerde Gültekin KELEŞ tarafından program için Van’dan Erciş’e getirildiğini, bu yıl ise kendisinin Gültekin için buraya geldiğini, kaderin insanı nelerle karşılaştıracağını insanın bilmediğini, Gültekin’in eksikliğini Erciş’e gelince daha iyi anladığını söyledi. Başak-Der’in vefa borcu olarak böyle bir programı tertiplemenin güzel ve anlamlı olduğunu, asıl önemli olanın bundan sonra bu kardeşimizin başlattığı bu güzel yürüyüşü devam ettirmek olduğunu söyledi.

Ramazan KAYAN depremin bir afet değil bir ayet olduğunu hepimize düşen bu ayeti doğru bir şekilde okumak ve kendimize bir ders çıkarmak olduğunu söyledi. Ölümün bize bir nefes kadar yakın olduğunu, önemli olan ölümü unutmak değil ölümle barışık yaşamayı bilmek olduğunu söyledi.    

Konuşmaların ardından Gültekin KELEŞ’in eşi Gülistan KELEŞ’in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekle program sona erdi.