Gül-Der Suriye Yardımlarına Devam Ediyor

0
163

Gül-Der toplanan ihtiyaç malzemelerini mültecilere göndermeye devam ediyor. 4 Şubatta ikinci tırı Kilis’teki mülteci kampına uğurladı

Anadolu Platformu üyesi Gül Yetiştiren İnsanlar Derneği (Gül-Der) ülke genelinde bir çok sivil toplum örgütünün de destek verdiği “Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyasına destek olmak maksadıyla geçtiğimiz ay Suriyeli Mülteciler için başlatmış olduğu gıda ve giysi kampanyasında toplanan ihtiyaç malzemelerini mültecilere göndermeye devam ediyor. 4 Şubatta ikinci tırı Kilis’teki mülteci kampına uğurladı.

Gül-Der’den alınan bilgiye göre; üç hafta boyunca Atatürk Caddesi’nde oluşturulan Yardım Koordinasyon Merkezinde halkın getirdiği ihtiyaç malzemeleri toplanarak, oluşturulan iki adet deponun dolmasıyla 4 Şubat gecesi saat 10.00 da tıra yüklenerek Kilis’e gönderildiği ifade edildi. Kampanya başlangıcından bu yana oluşturulan bu tırın 2. tır olduğu ve içinde gıda, ilaç, battaniye ve giyim eşyası bulunduğu belirtildi. Ayrıca makbuz karşılığında toplanan Beşbin TL civarında nakit Paranın İHH’nın Suriye için oluşturduğu banka hesabına yatırılacağı ifade edildi. Halkımızın ilgisi ve desteği ile yapılan bu yardımların ilerleyen günlerde de devam edeceği belirtildi.