Grup Yürüyüş’ten Coşkulu Konser

0
Grup Yürüyüş’ten Coşkulu Konser

Malatya Hanımeli Derneği’nin ihtiyaç sahibi aileler yararına düzenlediği kermese destek vermek için bir konser veren Grup Yürüyüş, birbirinden güzel eserler seslendirdi.

 

Ev yapımı yemek ve tatlıların yanı sıra giyim, zücaciye, mutfak eşyası ve ayakkabıların satıldığı Hanımeli Derneği’nin zengin kermesine yoğun bir katılımın olduğu gözlendi. Tatlı ve yemeklerden almak için esnaf ve belediye çalışanlarının sıraya girdiği kermese Grup Yürüyüş de ezgileriyle destek verdi.

Gençlerin yoğun katıldığı konserde Grup Yürüyüş, Arakan’dan Gazze’ye, Mısır’dan Suriye’ye, Doğu Türkistan’a, Azerbaycan’a, Afganistan’a bütün İslam Coğrafyasına atıfta bulunarak, zaman zaman söz konusu bölgelerden yürekleri acıtan manzaraları anarak dinleyicilerin unutulmaz dakikalar yaşamasına vesile oldu.

Birbirinden güzel eserler dinleyen Malatyalılar, zaman zaman duygulandı, zaman zaman da coşarak tekbirlerle geceye renk kattı. 28 Şubat Malatyalılar Grubu davasından cezaevinde yatan Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’u da unutmayan Grup Genç, cezaevlerinde yatan bütün Müslümanlara sabır ve metanet diledi.

Kermeste Fahri Memur’un cezaevinde yapıp gönderdiği tablolar satılarak elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere kermes alanında dünya mazlumlarının acılarına dikkatleri çekmek için fotoğraf sergisi açan İYİLİKDER’e teslim edildi.