Gönüllülük Esastır

0
180

Hani Rabb’in meleklere ‘ben yeryüzünde bir halife yaratacağım’ demişti…

Programın açış konuşmasını NEDDER başkanı yaptı. NEDDER Başkanı Ayhan Kaplan yaptığı konuşmada: “yeni yönetim ile birlikte Nizip’te; yardım ve dayanışmaya yeni bir soluk getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda bu tip hizmet içi eğitimlerle NEDDER olarak bilinçlenme ve iş yapma sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu anlamda katkılarını sağlayan Anadolu Platformu’na ve üyelerimize teşekkür ediyorum.”

İLSANDER Başkanı Süleyman Dağ ise yaptığı konuşmada. “Yürütülen tüm çalışmaların gönüllülük esasına dayalı olduğunu ancak bu işe giren, kendini bu derneğin bir üyesi olarak gören herkesin dernek çalışmalarına katılımının zorunluluk gerektirdiğini söyledi. “Hani Rabb’in meleklere ‘ben yeryüzünde bir halife yaratacağım’ demişti…”(Bakara:30)  ayeti kerimesi gereği olarak yeryüzünün halifesi olarak gelen biz insanların iyilik ve doğrulukta önder olmanın zorunluluğuna değindi. Sözlerine: Türk-Kürt, Hanefi-şafi, zengin-fakir, öğrenci-öğretmen, esnaf-memur her kesimden insanlar bir aradayız. Bu camia Allah ile ilişkilerini sağlam tutabilirse, bu ülke üzerindeki tüm oyunları deşifre edebilecek güce sahiptir. Top bizde” diyerek devam etti.

Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar ise: Dernek işleyişi ve komisyon çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Anadolu Platformu’nun yaptığı çalışmalardan örnekler veren Kılıçparlar, gelişen ve değişen ülkemizin STK’lar ile daha yaşanabilir olacağını söyledi.

NEDDER Yardım Komisyonu’ndan Talip Ayar Suriyeli kardeşlerimize yapılan yardımlardan bahsederken, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Biçimci EKE hakkında dernek üyelerini aydınlattı.