Gönüllülük Akademisi Gerçekleştirildi

0
370

Anadolu Platformu İnsan Kaynakları Birimi tarafından düzenlenen Gönüllülük Akademisi Anadolu Platformu Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Gönüllülük kavramının merkeze oturtulduğu akademide toplamda 3 oturum olmak üzere 3 farklı başlık altında eğitimler verildi.

1. Oturum “Gönüllülük Nedir ve Türkiye’de Gönüllülük” başlığıyla Bilal Çankır tarafından gerçekleştirildi. Grafikler, analizler ve çıkarımlar ile beraber Türkiye genelinde gönüllülük kavramına bakış ve somut olarak faaliyetleri anlatıldı. Çankır’ın değindiği diğer konularda sivil toplumun gönüllülüğe etkisi, katılım, filantropi, sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik, toplumsal fayda, iyilik gibi kavramlar da ele alındı. Oturum sertifika takdimi ile son buldu.

Kısa bir aranın ardından başlayan 2. Oturum “Gönüllülükte Ekip Olmak” başlığıyla Aykut Şen tarafından gerçekleştirildi. İnteraktif çalışmaların da yapıldığı bu ikinci oturumda katılımcıların aralarında birebir diyalog halinde olduğu, neşeli birkaç ekip çalışması da gerçekleşti. 1. Oturumda olduğu gibi analizlerden ve verilerden de hareketle Türkiye’deki ekip çalışmalarının artıları ve eksileri konuşuldu. Ekip çalışmasının yaratığı etkinin, işimizde ve sosyal hayatımızdaki öneminin üzerinde duruldu. Sertifika takdiminin ardından ikinci oturum son buldu.

3. ve son oturumda ise “Kariyer Hayatı ve STK’larda Kariyer” başlıklı sunum Ömer Faruk Aydemir tarafından gerçekleştirildi. Kariyer hayatı ile ilgili sorulara yanıtların grafikler ve araştırmalarla cevap verildiği oturumda Aydemir, STK’lardaki çalışma farklılıklarını ve bakış açısını değerlendirdi. Kazançların, iş rutinlerinin, patron ve çalışan ilişkilerinin üzerine yapılan araştırmalar sunuldu. Oturum, sertifika takdimi ile sona erdi.

Son olarak Gönüllülük Akademisi katılanlarının ve Anadolu Platformu gönüllülerinin katıldığı iftar programına geçildi. İstanbul Kitap Kahve’de yapılan iftarın ardından tüm Akademi katılanlarına sertifikaları takdim edildi. Müzik dinletisi ve toplu fotoğraf çekimi ile gün sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.