Ana Sayfa Kuruluşlar Gönüllüler Piknikte Buluştu

Gönüllüler Piknikte Buluştu

0
Gönüllüler Piknikte Buluştu

Katılımın oldukça yoğun olduğu piknik programına sabah kahvaltısının yapılmasıyla başlanıldı. Kahvaltıdan sonra çocuklar için yarışmalar düzenlendi.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Gönüllüleri Piknikte Buluştu.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği tarafından her yıl dernek gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen piknik bu sene Yayladağı ilçesinde gerçekleştirildi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu piknik programına sabah kahvaltısının yapılmasıyla başlanıldı. Kahvaltıdan sonra çocuklar için yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda başarılı olan ilk üç öğrenciye madalyalar takıldı. Yarışmalarda çocuklar ve onları seyreden velilerin oldukça eğlendikleri gözlendi.

Öğlen namazından sonra Ahmet Kara, İslam Dininin güzelliklerinden bahseden bir konuşma yaptı. Ahmet Kara konuşmasında, her bireyin kabiliyetleri doğrultusunda yapabilecekleri bir şeylerin olduğunu ve bu sorumluluk bilincinden kimsenin kaçmaması gerektiğini vurguladı.

Sohbetten hemen sonra piknik alanında pişirilen öğle yemeği ikram edildi.

Yemeğe müteakip İlköğretim öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasında gençlere İslam Tarihi, Siyer, Kuranı Kerim ve Genel Kültürden oluşan sorular yöneltildi. Yarışma sonucunda birinci olan gruba dernek başkanı Cemil Maratuk tarafında çeşitli hediyeler verildi.

Katılımcılara teşekkür edilmesi ve seneye tekrar buluşmak temennisiyle piknik sona erdi.