Gönüllüler Bülbülzade Vakfı’nda Bayramlaştı

0
206

Bülbülzade Vakfı’nda Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşama merasimi bayramın üçüncü günü olan 13 Ağustos Salı günü yapıldı.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan bayramlaşma merasimine Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, Suriyeli aktivistler, komisyon üyeleri ile gönüllüler ve aileleri katıldı.

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar bayramlaşma dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kurban bayramınız mübarek olsun. Kestiğimiz kurbanlarımız kurbiyetimize vesile olsun. İbadetlerimiz kabul ve makbul olsun. İyilikder’den arkadaşlarımız onlarca ülkede kurban keserek temsilci olarak orada bulunuyorlar. Bizim adımızda orada kesilen kurbanların hisseleri dağıtıyorlar. Bir 1 milyon 800 bin hacı Arafat’ta, Müzdelife’de, Mina’da haclarını tamamladılar. İnşallah kesilen kurbanlar kulluğumuzun bir ifadesi olarak yerlerini bulmuştur. Bu vesile ile Allah (cc) sıkıntılarımızı def eylesin, hastalarımıza şifa versin, ibadetlerimizi makbul eylesin, bizi salih kullarının arasına katsın” dedi.

Konuşmanın ardından gönüllülerimiz bayramlaşarak hasbihal ettiler, kurban bayramı ve ülke gündemiyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.