Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri Gönülkuşağı Derneği’nden Charlie Hebdo’ya Protesto

Gönülkuşağı Derneği’nden Charlie Hebdo’ya Protesto

0
Gönülkuşağı Derneği’nden Charlie Hebdo’ya Protesto

Kahta Gönülkuşağı Derneği, Peygamber Efendimize hakaret eden Charlie Hebdo ve Cumhuriyet gazetesini protesto etti.

Anadolu Platformuna bağlı Kahta Gönülkuşağı Derneği'nin de içinde bulunduğu Kahta Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşların yoğun katılımıyla, Peygamber Efendimize hakaret eden Charlie Hebdo ve Cumhuriyet gazetesi protesto edildi.

 

Protesto gösterisinde konuyla ilgili bir basın bildirisi okundu. Bildiride şöyle denildi;

 

"Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'in karikatürize edilmesinin ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemeyeceğini ifade ediyor, bizler Kâhta’nın seçilmiş kurum ve kuruluş temsilcileri olarak, fikir ve sanat özgürlüğü diyerek, İslâm’ın aziz Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa’yı ve Diğer peygamberlerimizin karikatürize ederek, müstehzi eda ile hayal ürünü şekiller vererek dergilere kapak yaparak dünyaya yayıp, iman etmiş insanların kutsallarını küstahca hiçe sayan, buna fikir ve sanat özgürlüğü, gazetecilik! Diyen Charlie Hebdo alçaklığı ile buna teşne olan yerli işbirlikçi Cumhuriyet Gazetesi'nin provakatif tavrını ve yine Allahın Resullerine hakareti hoşgörü ve özgürlük çerçevesi içerisine sokmaya çalışan anlayışları şiddetle kınıyoruz.

 

Bugüne kadar uluslararası devletlerin bir politikası olarak, karşımıza çıkan İslami fobi artık kitleselleşmeye başlamıştır. Batının İslam düşmanlığının bir sonucu olarak,  günümüzde bütün İslam coğrafyası kana bulanmış, yapılan katliamlar meşru görülmeye başlanmış ve ümmet coğrafyası mazlumların kan ve gözyaşı ile yıkanmıştır.

 

Charlie Hebdo saldırılarının yaşandığı gün bile, Filistin’de Suriye’de, Yemen’de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da, Kürdistan’da  v.b. İslam coğrafyasında binlerce mazlum şehid  edilmiştir. Bu tablo karşısında yapılan saldırılar İslami fobiye sebep olamaz. Bu tür saldırılar, İslam coğrafyasında yaşanan zulümlerin bir neticesidir.

 

İfade özgürlüğü adı altında İslam’a ve Hz. Muhammed’e (sav) açık ve alçakça yapılan saldırılar batı dünyası tarafından adeta ödüllendirilmiştir. İkiyüzlü batı dünyası, Fransa’nın 100 yıldır Cezayir’de, Mali’de, Orta Afrika’da, Suriye’de ve tüm ümmet coğrafyasında yapmış oldukları katliamları, görmezden gelerek ifade özgürlüğü maskesiyle İslam coğrafyasında yapılan zulümleri haklı göstermeye çalışmaktadır.        

 

Ölümlerden ders çıkarmayan kâfirleşmiş haçlı zihniyeti, yine büyük bir alçaklıkla küfürlerini ve kinlerini kusmaya devam etmektedir. Yaşananlara sebep olan küfür dergisi Charlie Hebdo, İslam ve Hz. Muhammed(sav) düşmanlığıyla çizmiş olduğu karikatürleriyle bir haçlı seferinin zihinsel kodlarını taşımaktadır. Yine bu dergi İslam’ın kutsallarına karşı saldırılarına devam edeceği küstahlığını göstermiştir. Bu alçaklar, yaptıkları ahlaksızca saldırılar ile Müslümanları  tahrik etmeye devam etmektedirler. Bilinmeli ki ölümlü olayların tekerrür etmesi halinde bunun tek sorumlusu sorumsuz ve ikiyüzlü davranan Batı dünyası olacaktır.

 

Unutmayalım ki değerli kardeşler! Küfür tek millettir. Müminler için Hz. Muhammed (SAV) ve Diğer Peygamberler ;annelerinden ve babalarından, servetlerinden, makamlarından ve en sevdiklerinden daha değerli ve daha kutsaldır. İslam’a düşmanlık besleyen batılı haçlı zihniyeti, Müslümanların en kutsallarına yaptıkları bu hakaret ve saldırılarla tehlikeli bir oyuna kalkıştıklarının farkında olmalarını bekliyoruz. Ve tabi ki bu saldırılar karşısında Müslümanların da ümmet bilinciyle ortak değer ve kutsallarımızdan olan Resulullah’a sahip çıkması müminler için bir vazifedir.

 

Ve son olarak Charlie Hebdo adlı derginin İslam Peygamberi Hz. Muhammed ile alakalı hakaret içeren karikatürlerini ve dünya kamuoyunda oluşturulmak istenen İslam karşıtlığını, ayrıca bunların çanaklarını yalayan ve Müslüman pazarında salyangoz satan yerli işbirlikçilerini bir kez daha şiddetle kınarken, bu olaylar bizlere kimin dost, kimin düşman olduğunu açık bir şekilde göstermiştir. Ayrıca ikiyüzlü medyanın ve basın yayın organlarının İslam düşmanlığını gözler önüne sermiştir.

 

Batı da oluşturulan ve allanıp pullanarak dünya kamuoyuna sunulan islamofobi yıllardır büyük bir gayretkeşlikle islamı ve terörü aynı tamlamanın tamamlayıcısı ve tamlananı haline getirmeye çalışıyor. Son on yılda İslam dünyasında 12 milyon insan öldürülmüş ve halen çoluk çocuk demeden katledilmeye devam edilirken yalnızca Paris’te öldürülen 12 kişiye ses yükseltip 12 milyona susmak yüzsüzlük ve ikiyüzlülükten başka ne ile ifade edilebilir ki.

 

Müslümanlar olarak her nerede olursa olsun, İslam’a ve Hz. Muhammed’e yapılan saldırıları kabul etmiyor ve lanetliyoruz. Zulmün her çeşidine karşı sesimizi gür bir şekilde çıkarmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna duyuruyoruz.

 

KAHTA GÖNÜLKUŞAĞI DERNEĞİ"