Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gökkuşağı'nda Gündemi Analiz Etmede Tarihin Önemi

Gökkuşağı'nda Gündemi Analiz Etmede Tarihin Önemi

0
Gökkuşağı'nda Gündemi Analiz Etmede Tarihin Önemi

Gündemi uzun bir süredir meşgul eden Ortadoğu halk hareketlerini Müslüman gençlerin iyi analiz edebilmesi için bu bölgenin tarihinin önemi üzerine düzenlenen konferansa Anadolu Platformu Genel Sekreteri Hüseyin ÖZHAZAR konuşmacı olarak katıldı.

Müslüman Genç(Lik)ler  Van Gökkuşağı Derneği’nde Bir Araya Geldi

    Anadolu Eğitim Ve Davet Gönüllüleri Platformu Genel Sekreteri Hüseyin ÖZHAZAR,  Van Gökkuşağı Derneği’nde, saat;14.00 de Erkek öğrencilere, Saat:16.00 da da Kız örencilere olmak üzere  “Müslüman gençlere Gündemi Analiz Etmede Tarihin Önemi” konulu iki konferans verdi

   Gündemi uzun  bir süredir meşgul eden Ortadoğu halk hareketlerini Müslüman gençlerin iyi analiz edebilmesi için bu bölgenin tarihine değinen Hüseyin ÖZHAZAR; bölgede çıkan her türlü halk hareketleri veya savaşlarda  çok kan aktığını ve bu hareketlerin geçmişte çok ağır bedeller ödediği gibi bugün de çok ağır bedeller –LİBYA’da olduğu gibi- ödeyebileceğini ifade etti.

     Bu konferansında; Birinci Dünya Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı  Arabıyla, Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla… omuz omuza mücadele edip şehid düşen bu ümmetin genç yiğitlerinin torunlarının şuan emperyalist güçlerce  ulusçuluk çıkmazına/tuzağına düşürüldüğünü ifade eden ÖZHAZAR,  ümmetin gençlerinin her zamankinden daha sıkı bir şekilde birbirlerine kenetlenmelerini ve bu kenetlenmede –tarihten gelen bir bağla- Türkiye gençlerine daha da büyük sorumluluklar düştüğünü ve bu ülke gençliğinin bunun farkında olması gerektiğini söyledi. Halk hareketleri liderlerinin, kurulacak yeni düzenlerinde Türkiye’nin kendilerine ön ayak olması umudu içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.

    Yaklaşık bir buçuk saat süren konferansın ardından soru faslına geçildi. Ardından Gökkuşağı Derneği’nin ikramıyla konferans sona erdi.