Gökkuşağı'nda Esnaf Semineri

0
Gökkuşağı'nda Esnaf Semineri

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Esnaf komisyonu yeni dönemde hizmet içi eğitim seminerleri için start verdi.

Esnaf Proje geliştirme komisyonunun hazırladığı dönemin ilk semineri 06/10/2013 Pazar günü Gevaş Hayat Pınerı derneğinde gerçekleştirildi. Van’dan esnaf komisyonu sorumluluk düzeyinde bulunan yaklaşık 30 kişinin katıldığı ve Gevaş’taki esnaflarında iştirak ettiği programda, Gökkuşağı derneği esnaf komisyonu başkanı Kemal Çelen bir konuşma yaparak; Çiçeği burnunda Hayat Pınarı derneğinin kuruluşunda duydukları memnuniyeti dile getirerek ileriye dönük hayırlı hizmetlere vesile olması temennileri ile başladı.

İslam’da birlikteliğin önemine dikkat çeken Çelen, dernek çalışmalarının da bu birliktelik algısı içerisinde yapılması ve omuzlanması gerektiği ifadesi ile sözlerini tamamladı. Daha sonra söz alan Gevaş Hayat Pınarı derneği başkanı Cemal Avatar da bu ziyaretlerinden dolayı Van Gökkuşağı Derneği Esnaf Komisyonu yöneticilerine teşekkür ederek bu ziyaretleşmelerin devam etmesi temennisinde bulundu. Program daha sonra “İslami Mücadele ve Birlikte Hareket Metodu” konulu sunumuyla Gevaş Hayat Pınarı Derneği yönetim kurulu üyesi Said Cesur‘un sunumuyla devam etti.