Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gökkuşağı Derneği’nden ‘Sosyal Medya, TV ve Aile’ Konferansı

Gökkuşağı Derneği’nden ‘Sosyal Medya, TV ve Aile’ Konferansı

0
Gökkuşağı Derneği’nden ‘Sosyal Medya, TV ve Aile’ Konferansı

Gökkuşağı Derneği’nin organize ettiği “Sosyal Medya, TV ve Aile” başlıklı konferans, Fırat Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yunus Namaz’ın sunumuyla gerçekleşti.

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin PRODES kapsamında başlattığı “Aile Merkezli Değerler Eğitimi” konulu proje konferansları devam ediyor.

Ocak ayı konferansı “Sosyal Medya, TV ve Aile”  konu başlığı ile 29.01.2016 Cuma günü saat:18.30 da Özel Çınar Koleji konferans salonunda, Fırat Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yunus Namaz’ın sunumuyla gerçekleşti.

Program Emin Yücel’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Yunus Namaz “Sosyal Medya TV ve Aile” başlıklı sunumunu yaptı.

Yunus Namaz, sosyal medya ve televizyonun, faydalarının olabileceği gibi zararlarının da çok olduğunu, bilinçli bir kullanım olmaması durumunda ailesel ve toplumsal birçok sıkıntıya sebebiyet verebileceğini vurguladı.

Televizyonun toplum üzerinde çok büyük bir etkisinin olduğunu ifade eden Namaz, televizyonun ahlakiliği sağlanamadığı takdirde toplumun geleceğini ifsad edici bir durumun ortaya çıkacağını belirtti.

Aynı zamanda sosyal medya ve televizyonun toplumları yönetmek isteyenlerin kullandığı bir araç olduğuna değinen Namaz, gerek filmlerle, gerekse yayınlarla bir algı yönetimi yapılmakta olduğunu, buna karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Yunus Namaz televizyonun, çılgınca bir tüketim kültürünün tetikleyici aracı olduğunu buna karşı gerek ailece ve gerekse toplumca dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Katılımın yoğun olduğu program, saat 21.00 sularında sona erdi.