Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gökkuşağı Derneği’nden Mülteci Kampı’na Ziyaret

Gökkuşağı Derneği’nden Mülteci Kampı’na Ziyaret

0
Gökkuşağı Derneği’nden Mülteci Kampı’na Ziyaret

Van Gökkuşağı Derneği başkan yardımcısı Kemal Çelen ve beraberindeki heyet Hakkari’nin Derecik beldesindeki mülteci kampını ziyaret etti. 

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Van bölge temsilcisi ve Gökkuşağı Derneği başkan yardımcısı Kemal Çelen ile beraberindeki heyet 25 Şubat 2018 tarihinde Hakkari’nin Derecik beldesindeki mülteci kampını ziyaret etti.

Kamp hakkında yetkililerden bilgi alan Kemal Çelen ve beraberindeki heyet göçmenlerin kampta çok olumsuz koşullar altında yaşadıklarını belirterek, yetkililerin bir an önce çözüm bulmaları gerektiğini dile getirdi.

Çelen, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan yaklaşık 850 göçmenin en kısa zamanda sağlık taramasından geçirilerek olası bir bulaşıcı hastalığın önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Brandalardan yapılmış derme çatma çadırlarda hayata tutunmaya çalışan bu insanların acilen gıda ve giyecek ihtiyaçlarının olduğunu belirten Çelen, yardım kuruluşlarının ivedi bir şekilde göçmelere yardım eli uzatmaları gerektiğini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.