Ana Sayfa Kuruluşlar Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gökkuşağı Derneği İftar Programı Düzenledi

Gökkuşağı Derneği İftar Programı Düzenledi

0
Gökkuşağı Derneği İftar Programı Düzenledi

Gökkuşağı Derneği, 09 Haziran 2017 Cuma günü iftar programı düzenledi.

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 09 Haziran 2017 Cuma günü iftar programı düzenledi. Dernek Kültür Komisyonu’nun tertiplediği iftar programı İpekyolu merkez ilçesi Erenoğlu düğün ve toplantı salonunda yapıldı.

Sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile Gökkuşağı Derneği’nin üye ve gönüldeşlerinin ailece katıldığı program saat:19.00’da imam hatip Mikail Altıok’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Program, daha sonra dernek yönetim kurulu adına Kemal Çelen’in selamlama konuşması ile devam etti. Çelen, programa icabetlerinden dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonrasında ise emperyalistler tarafından İslam coğrafyalarında oynanan oyunlara dikkat çekerek birliktelik vurgusu yaptı.

Selamlama konuşmasından sonra hatip ve eğitimci Melik Kaya günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaparak; İslam kardeşliğine vurgu yaptı. İslam kardeşliği çerçevesinde Müslümanlar arasında oluşacak bir ünsiyetin gerek Ortadoğu’da gerekse tüm dünyada İslam coğrafyaları üzerinde oynanan bütün oyunları bozacağına değinen Kaya, “şimdi bu oyunları bozma zamanıdır” dedi. 

Yaklaşık yedi yüz kişinin katıldığı program iftar yemeğinin yenmesinin ardından sona erdi.