Gökkuşağı Derneği Etkinlikleri Devam Ediyor

0
188

Van Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin sosyal, kültürel ve eğitim etkinlikleri devam ediyor.

Van’da faaliyet gösteren Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği sosyal, kültürel ve eğitim etkinliklerini sürdürüyor. Van EKE Komisyonu, EKE öğrencileri için 16 Mart 2019 tarihinde Kur’an-ı Kerim’e geçme töreni düzenledi. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program çay ve ikramlarla son buldu.

Öte yandan Gökkuşağı Derneği’nin de aralarında yer aldığı Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi, Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan menfur saldırıyı kınamak için Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması düzenledi.

Gökkuşağı Derneği’nin diğer bir faaliyeti ise kamp programı idi. Van Gökkuşağı Ortaöğretim Bayan Komisyonu’nun düzenlediği “Müslüman Kadının İnşaası” adlı dört aylık kamp çalışması 17 Mart 2019 tarihinde son buldu.

Kampın son gününde “Dört Hanım Sahabe” başlıklı oturum gerçekleştirildi. Kamp süreci boyunca hanım sahabelerin hayatları ve günümüze yansımaları işlendi. Program çiğköfte ikramıyla son buldu.

Bunların dışında Van Anadolu Öğrenci Birliği de Van’da Hizmet İçi Eğitim Programı düzenledi. 16 Mart 2019 tarihinde yapılan programda AÖB Van bölge sorumlusu Nurullah Çevik ve AÖB Van sorumlusu Muhammed Altıok birer sunum gerçekleştirdi. Sunumlarda; Allah yolunda teşkilatlanmanın, zamanı verimli kullanmanın, kitap okumanın önemine ve bu yolda üstümüze düşen sorumluluklara değinildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.