Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Gezginler, Son Olarak Biyolojik Gölette Okudu

Gezginler, Son Olarak Biyolojik Gölette Okudu

0
Gezginler, Son Olarak Biyolojik Gölette Okudu

14 Martta başlayan Gezginler Okuyor Projesi ile Gaziantep’te açık alanlarda kitap okuyan öğrenciler, son olarak Dülükbaba Biyolojik Gölette kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Bülbülzade Vakfı ve Anadolu Öğrenci Birliği katkılarıyla organize edilen Gezginler Okuyor Projesi kapsamında halka açık alanlarda okuma etkinlikleri sona erdi.

Proje kapsamında 28 Mayıs Cumartesi günü Dülükbaba Biyolojik Gölette son kitap okuma etkinliği yapıldı. Okuma etkinliğine Yeni Gençlik ve Evde Karakter Eğitimi Projesi öğrencileri de katıldı. Etkinliğe çeşitli yaş guruplarından 700’ün üzerinde öğrenci ile öğretmenleri katıldı.

Biyolojik Gölette yaklaşık bir saat kitap okuyan öğrenciler daha sonra çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince elendiler. Burada yapılan son okuma etkinliğinin ardından açık alanlarda kitap okuma etkinlikleri sona ermiş oldu.

Üç kategoride yapılan projeye, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler de katıldı. Proje sonunda öğrenciler okudukları kitaplardan sınava tabi tutulacaklar. Dereceye giren öğrencilere; dizüstü bilgisayar, bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, çeyrek altın, kol saati hediye edilecek.

Gezginler Okuyor Projesinde okunan kitaplar ise şöyle;

Öğretmenler; Akıl ve Erdem, Küçük Ağacın Eğitimi, Yeni Dönem Yeni Öğretmen, Kendini Aramak.

Lise öğrencileri; Yitik Cennet, Senin Hikâyen, Namaz Çağrısı, Trende Bir Keman.

Ortaokul öğrencileri; Kardeşlik Çağrısı, İçimden Geçen Şehirler, Yaralı Serçe, Hz. Muhammed’in Yaşam Öyküsü.