Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Gezginler, Şelale Park ve Tramvayda Kitap Okudu

Gezginler, Şelale Park ve Tramvayda Kitap Okudu

0
Gezginler, Şelale Park ve Tramvayda Kitap Okudu

Gezginler Okuyor Projesi kapsamında Şelale Park ve Tramvayda kitap okuma etkinliği yapıldı.

Bülbülzade Vakfı, Anadolu Öğrenci Birliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi ve Şahinbey Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen Gezginler Okuyor Projesi kapsamında halka açık alanlarda okuma etkinlikleri devam ediyor.

Proje kapsamında 16 Nisan Cumartesi günü Şelale Park ve Akkent-Gar ve Gar-Akkent arasında sefer yapan tramvayda kitap okuma etkinliği yapıldı. Okuma etkinliğine çeşitli yaş guruplarından 100’ün üzerinde öğrenci ile öğretmenleri katıldı.

Çantanızda Mutlaka Bir Kitap Bulunsun

Şelale Park’taki etkinliğe Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er de katıldı.

Aldemir, burada yaptığı konuşmada teknoloji çağında, seyir kültürünün hakim olduğu çağda kitapların unutulduğunu belirterek; “Sizin vesilenizle insanlar yeniden kitaplarla tanışacak. Kitaptan edindiğiniz bilgiler hayatınız boyunca size yol arkadaşlığı eder. Çantanızda mutlaka bir kitap bulunsun” dedi.

Üç kategoride yapılan projeye, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler de katılabiliyor. Proje sonunda öğrenciler okudukları kitaplardan sınava tabi tutulacak. Dereceye giren öğrencilere; dizüstü bilgisayar, bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, çeyrek altın, kol saati hediye edilecek.

Gezginler Okuyor Projesinde okunan kitaplar şöyle;

Öğretmenler; Akıl ve Erdem, Küçük Ağacın Eğitimi, Yeni Dönem Yeni Öğretmen, Kendini Aramak.

Lise öğrencileri; Yitik Cennet, Senin Hikâyen, Namaz Çağrısı, Trende Bir Keman.

Ortaokul öğrencileri; Kardeşlik Çağrısı, İçimden Geçen Şehirler, Yaralı Serçe, Hz. Muhammed’in Yaşam Öyküsü.

Gezginler Okuyor Projesi, açık alanlarda okuma etkinlikleri devam edecek.