Gezginler, Kitap Fuarında Okudu

0
Gezginler, Kitap Fuarında Okudu

Gezginler Okuyor Projesi ile Gaziantep’te açık alanlarda kitap okuyan öğrenciler, son olarak Gaziantep Kitap Fuarında okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Bülbülzade Vakfı ve Anadolu Öğrenci Birliği katkılarıyla organize edilen Gezginler Okuyor Projesi ile halka açık alanlarda okuma etkinlikleri devam ediyor.

14 Mart’ta başlayan proje kapsamında Gaziantep’in halka açık alanlarında kitap okuma etkinliği gerçekleştiren öğrenciler, son olarak 7 Mayıs Cumartesi günü Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan Gaziantep Kitap Fuarı binası önünde okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okuma etkinliğine çeşitli yaş guruplarından 100’ün üzerinde öğrenci ile öğretmenleri katıldı.

Üç kategoride yapılan Gezginler Okuyor Projesine, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler de katılıyor. Öğrenciler okudukları kitaplardan 11 Haziran’da sınava tabi tutulacak. Dereceye giren öğrencilere; dizüstü bilgisayar, bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, çeyrek altın, kol saati hediye edilecek.

Gezginler Okuyor Projesinde okunan kitaplar ise şöyle;

Öğretmenler; Akıl ve Erdem, Küçük Ağacın Eğitimi, Yeni Dönem Yeni Öğretmen, Kendini Aramak.

Lise öğrencileri; Yitik Cennet, Senin Hikâyen, Namaz Çağrısı, Trende Bir Keman.

Ortaokul öğrencileri; Kardeşlik Çağrısı, İçimden Geçen Şehirler, Yaralı Serçe, Hz. Muhammed’in Yaşam Öyküsü.

Gezginler Okuyor Projesi, açık alanlarda okuma etkinlikleri ile devam edecek.