Ana Sayfa Kuruluşlar “Gençlik Ve Peygamber Algısı”

“Gençlik Ve Peygamber Algısı”

0
“Gençlik Ve Peygamber Algısı”

Ülfet-Der. Ortaöğretim Komisyonu, Nisan ayı “Gençlik ve Peygamber Algısı” üst başlıklı Aylık Seminer Programı’nı gerçekleştirdi.

 

Ülfet-Der. Ortaöğretim Komisyonu, Nisan ayı “Gençlik ve Peygamber Algısı” üst başlıklı Aylık Seminer Programı’nı gerçekleştirdi. Program akışı :

– Kur’an-ı Kerim Tilaveti : Alişan Kahraman

– Kur’an-ı Kerim Meali : Arif Gezer

– Sunucu : Furkan Sungur

– Konu : Gençlik ve Peygamber Algısı – Gazi Kılıçparlar Hoca

– Şiir : “Peygamberimiz Bir Gün Evinize Gelse” – Yusuf Emre Oğultekin

– Sinevizyon : Kutlu Doğum-2014 Sinevizyonu

– Dua : Osman Yüceli

Sunuculuğunu Ortaöğretim gençlerinden Furkan Sungur’un yaptığı program 23 Nisan Çarşamba günü yapıldı. Nur Suresi,46-52. Ayetlerin okunduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti.

Ülfet-Der. Başkanı Gazi Kılıçparlar Hocamızın “Gençlik ve Peygamber Algısı” adlı yaptığı sunum, ortaöğretim gençleri arasında beğeniyle dinlendi ve katılım yoğundu. Gazi Kılıçparlar Hocamızın değindiği başlıklar özetle şöyleydi :

-Peygamber ; üretilen bir kişi değil, tüketilen bir kişi olarak yaklaşıyoruz… Bundan dolayı biz Peygamber’i tüketmek için değil, üretmek için konuşmalıyız. Çünkü bu bir iman unsurudur.

-Hz Bilal-i Habeşi İslam’la müşerreflenmeden önce alınıp satılan bir emtia idi , müntesibi olduktan sonra Hazine anahtarlığını o yaptı yani İslam bize değer veriyor.

-Biz Abese suresini okumuş , anlamış hayata geçiren gençler olmalıyız tebliğ ve temsilde zengin-fakir okumuş-cahil vs. ayrımlar yapmamalıyız ve buna da hakkımız yoktur.

-İslam’ın ayrım yapmadığını ve gençlere çok önem , değer verdiğini anlamak istersek zannediyorum Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)’in azatlı kölesi Zeyd bin Harise ve Oğlu Üsame’ye verdiği savaşta önderliklerden de anlaşır tabi bu öyle bir ordu ki içinde Hz. Ebu Bekirlerin , Hz. Ömerlerin , Hz. Osmanların ve Hz. Alilerin bulunduğu bir ordu.

İbrahim Sadri’den duyduğumuz ve dinlediğimiz “Peygamberimiz Bir Gün Evinize Gelse” şiirini, Yusuf Emre Oğultekin çok etkileyici bir şekilde seslendirdi.

Sinevizyonun ardından Dua ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi. Program sonrası çay ve ikramla gençler arasında muhabbet sağlandı.