Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri 4 Lisede Daha Yapıldı

‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri 4 Lisede Daha Yapıldı

0
‘Gençlik ve Gelecek’ Seminerleri 4 Lisede Daha Yapıldı

Çınar Der ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan bir proje ile okullarda hayat bulan “Gençlik ve Gelecek” konulu program Elbistan’da dört lisede daha icra edildi.

Bu hafta içerisinde Elbistan Çınar Der gönüllüsü öğretmenler tarafından verilen seminerlere Çınar Der yönetimi, Öğretmen Komisyonu üyeleri, Okul idareci ve öğretmenleri ile okullardan çok sayıda öğrenci  katıldı. 

Programlarda, tüm okullardaki sunuculuğu üstlenen Uğur Taştekin kısaca Çınar Der’in eğitim ve gençlik çalışmalarından bahsederek “Gençlik ve Gelecek” projesinin önemine vurgu yaptı. 

İlk olarak Yavuz Selim Ticaret ve Meslek lisesinde yapılan programda Fen Lisesi Edebiyat öğretmeni Akif Dut, gençliğin sorumluluk bilincinden bahsetti. Şehit Furkan Doğan’dan hareketle Mavi Kırmızı kitabından alıntılar yaptı. Furkan Doğan’ı tanıyan bir öğretmeni kürsüye davet ederek şehit ve ailesi ile ilgili anılarını paylaştı. 

İkinci olarak, Final Lisesinden davet eden öğrencilere yönelik eğitimci Ufuk Eylül tarafından yapılan sunumda da “Gençlik ve Gelecek” merkezli değerlerden bahsedildi. 

Akşemsettin Sağlık Meslek Lisesinde ise PDR eğitimcisi Bekir Baykal, gençliğin tanımı, geçmişten ve günümüzden örnek şahsiyetlerden dersler ve günümüzde gençliğin üzerine düşen sorumluluklardan bahsetti. 

Son olarak Mükrimin Halil Anadolu Lisesi’nde yine PDR eğitimcisi Uğur Taştekin “Gençlik ve Gelecek” dedi. Gençliğin tanımı ve önemi, gençliğin Kur’an’a uzak olma sebebleri, Kur’an’ın okunması için tavsiyeler, insan neden var, niçin yaratıldı, kulluk bilinci, nasıl bir kul olmalıyız, güzel ahlak, anne-babanın önemi ve Mavi Marmara gemisinden kesitler sunarak gençlerin yüreklerine güzel dokunuşlar serpiştirdi. 

Programlar sonunda katılanlara Ramazan Kayan hocanın “Bir Şehide Şahitliğim / Mavi Kırmızı” kitabı Çınar Der adına hediye olarak dağıtıldı.