Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Gençlik O’nu Anmak İçin Ter Döktü!

Gençlik O’nu Anmak İçin Ter Döktü!

0
Gençlik O’nu Anmak İçin Ter Döktü!

“Bil ve Yaşa” Ödüllü Siyer Yarışması, yoğun katılımla gerçekleşti.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu, Adana Gençlik Merkezi, Ülfet Spor Kulübü ve Barış Radyo işbirliğiyle düzenlenen “Ahlak Timsali Peygamberimizi Bil ve Yaşa” başlıklı Ödüllü Siyer Yarışması, Adana ve Ceyhan’da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu’nun organize ettiği yarışma etkinliği 17 Kasım Cumartesi günü yapıldı. Dernek Genel Merkezi ile Ceyhan Kız Anadolu İHL’de lise ve ortaokul kategorilerinde yapılan sınavda Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in “Ona Yolculuk” adlı eserinden sorumlu tutulan 44 ayrı okuldan yaklaşık 150 öğrenci, dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu ve Ülfet Spor Kulübü Başkanı Mehmet Makas’ın kısa bir bilgilendirme yapmasının ardından 14.00’de ortaokul öğrencilerine, 15.00’de ise lise öğrencilerine yönelik sınav süresinin startı verildi. Sınavda eğitimciler de gözetmenlik yaptı.

34 çoktan seçmeli 1 de yorum sorusu yöneltilen öğrenciler 1 saatlik süre içerisinde cevaplandırmalarını yaptı.

Yarışmada lise ve ortaokul düzeyinde dereceye giren öğrencilere ödülleri, 23 Kasım Cuma günü Yazar Abdullah Yıldız’ın konuşmacı olacağı konferans programında takdim edilecek. Program Ülfet Derneği tarafından düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.