Ana Sayfa Kuruluşlar Gençlik 15 Temmuz Anısına Yürüdü

Gençlik 15 Temmuz Anısına Yürüdü

0
Gençlik 15 Temmuz Anısına Yürüdü

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu 15 Temmuz Şehitleri anısına “Doğa Yürüyüşü” düzenledi.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu, öğrencilerine yeni eğitim sezonu öncesinde motivasyon sağlamak amacıyla Karaisalı Kapıkaya Kanyonu’nda 15 Temmuz Şehitleri anısına “Doğa Yürüyüşü” tertipledi.

Adana’da yurtdışından gelen öğrencilerle ilgili faaliyet gösteren ÇUDER (Çukurova Uluslararası Öğrenci Derneği) üyelerinin de katılım sağladığı doğa yürüyüşüne Ülfet Derneği YK üyesi ve Genel Sekreteri Yakup Kölay, Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas, ÇUDER YK Başkanı İbrahim Tokgöz, eğitimciler ile lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

Karaisalı’da yapılan kahvaltı ile başlayan program, daha sonra Kapıkaya Kanyonu’nda yapılan doğa yürüyüşüyle devam etti. Doğal güzellikleriyle ün salan Kapıkaya Kanyonu’nda yürüyüşlerini sürdüren gençlerin diyaloglarını artırarak ikili iletişimlerini güçlendirdiği gözlendi.

Ülfet Derneği YK üyesi ve Genel Sekreteri Yakup Kölay, Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas, ÇUDER YK Başkanı İbrahim Tokgöz yürüyüşün ardından uygun bir mesire alanında sırayla gençlere hitap ederek, 15 Temmuz ruhunun diri tutulmasına vurgu yaptı.

Gençliğin sorumluluk bilincini kuşanarak çevresinde meydana gelen olaylara kayıtsız kalmayarak “ben ne yapabilirim?” sorusunu kendilerine ilke edinmelerinin, kişiliklerinin inşasında çok önemli bir yer tuttuğunu belirten konuşmacılar verdikleri örneklerle konuşmalarını zenginleştirdi.

Konuşmaların akabinde katılımcılar, Alman Köprüsü olarak da anılan Varda Köprüsü’nü ziyaret ederek programı noktalandırdı.