Gençlerin yer almadığı çalışmaların geleceği yoktur

0
399

Anadolu Platformu 12. Bölge Ortaöğretim Komisyonu tarafından ‘Gençlik Zirvesi’ düzenlendi.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde 13 Aralık’ta 12. Bölge “Gençlik Zirvesi” gerçekleştirildi.  

Zirveye; Osmaniye,  Adana, Mersin, Hatay, İskenderun, Kırıkhan, İslahiye, Reyhanlı ve Payas’tan 70’e yakın Ortaöğretim Komisyonu üyesi eğitimci ve öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Başkanı ve Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Dağ yaptı. Dağ yaptığı konuşmada, “Gençleri, toplumun vicdanı olmaya, yarınlara birlikte karar vermeye, önceliklerimizi belirlemeye, değerlerimizi geleceğe taşımaya davet ediyoruz”  dedi.

Gelecek, hakikati arayan gençlerin olacaktır

Anadolu Platformu, Anadolu Öğrenci Birliği 12. Bölge Orta Öğretim Komisyonu Sorumlusu Abdulkadir Dündar ise selamlama konuşmasında “Bugün burada buluşmamız geleceğimiz açısından önem arz etmektedir. 12. Bölgede çalışmaları koordine etmek, daha anlamlı, daha organizeli kılmak için bu tür toplantılara ihtiyaç duyuyoruz. Hakikat anlayışımızı; tevhid, adalet, özgürlük, ibadet, ahlak kavramları oluşturmalıdır. Gelecek bu hakikati arayan gençlerin olacaktır” dedi.

Daha sonra İLSANDER Kız Orta Öğretim Komisyonu sorumlusu Dürdane Ateş bir sunum yaptı. Ateş, “Gelecek Bizim” adlı sunumunda, “içinde gençlerin yer almadığı çalışmaların geleceği yoktur. 15 yıl sonraya söyleyecek sözlerimiz olmalıdır. Geleceği, fikri ve sözü olanlar, fikrine ve sözüne inananlar belirleyecektir” dedi.

Program, Zeynep Ateş’in moderatörlüğünde  “Dünden Bugüne Gençlik” paneli ile devam etti.  Panelde Meryem Özlü,  “Dünden Bugüne Yaşadığımız Süreç”, Betül Gamga ise “Eğitim Müfredatlarımız” konularını anlattılar.

Programda ayrıca, Hayrunnisa Akça “Etkinliklerimizin Birliktelik Ruhuna Kattığı Anlam” konusunu,  gençlerimizin davet sorumluluğunu nasıl ve nerelerde yapabileceğini ise “Okul ve Kurum İlişkisi” isimli sunumuyla Şeydanur Tuman anlattı.

Program, “İletişim-Verimlilik” ve “Müfredat” başlıklarında yapılan İstasyon Çalışması ve okunan sonuç bildirgesiyle sona erdi.