Gençlerin Çanakkale Gezisi

0
Gençlerin Çanakkale Gezisi

Fıtrat-der, Ortaöğretim gençlerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi. Gezide Gelibolu’daki kardeşlerimizde ziyaret edildi.

17 Haziran 2012 tarihinde sabah saat 5.45’te dernek önünden arabamız yola çıktı. Saat 10.00 civarında mola verip gençlerle birlikte güzel bir ortamda kahvaltı yaptık. Sonra Çanakkale’ye doğru yola devam ettik. Gelibolu’da bizi Roman Müslümanların kurduğu Umut İlmi Araştırmalar Derneği’nden Erol Sert ve Atilla abimiz karşıladı. Onlarında kafileye katılması ile Eceabat’a gidildi.

Burada bizi rehberimiz karşıladı. Özellikle rehberimizin Çanakkale savaşı ile ilgili anlattığı fedakarlık örneklikleri bizleri duygulandırdı. Bir daha anladık ki inanmak başarmak için yeter. Çanakkale savaşının gerçekleştirildiği tarihi yerleri gezdikten sonra Gelibolu’ya gittik.

Gelibolu’da Umut Derneği’ndeki kardeşlere misafir olduk. Tadı hala damağımızda olan köfte ikramından sonra güzel bir muhabbet ortamında çaylarımızı yudumladık ve Gelibolu’da roman kardeşlerin yaptığı güzel çalışmaları dinledik.

Özellikle onların, o sıcak tavırları, samimiyetleri bizlere İslam kardeşliğinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu bir daha hatırlattı. Yüreklerinin güzelliği, sözlerindeki sıcaklık görülmeye değerdi.

Bu sıcak ve güzel Müslümanlardan saat 17.15 te ayrılıp güzel insanlardan ayrılmanın burukluğu ile İstanbul’a doğru yola koyulduk. Neşeli ve verimli geçen bir günün ardından yolculuk sırasında ikram edilen dondurmaların tadı hala damağımızda. Anladık ki beraber yenen her şeyin tadı başkadır.

Saat 21.15 de İstanbul’a varıp tatlı bir yorgunlukla evlerimize döndük.