Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Gençlerimiz Çanakkale Ruhuyla Yetişiyor

Gençlerimiz Çanakkale Ruhuyla Yetişiyor

0
Gençlerimiz Çanakkale Ruhuyla Yetişiyor

AÖB Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu 4 günlük Çanakkale Gezisi düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Ortaöğretim Komisyonu tarafından 22-25 Kasım tarihleri arasında Şahinbey Belediyesi işbirliğiyle 4 günlük Çanakkale Gezisi düzenlendi.

Gezi, eğitimci İshak Sengir, eğitimci Yunus Karahan, rehber ve 40’ın üzerinde öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Kilitbahir kalelerinden Tabyalara, Rumeli Mecidiye Tabyası’ndan Çanakkale Mehmetçik Şehitler Abidesi’ne, Arı Burnu’ndan 261. Rakım Tepe’ye, Tüneller ve siperlerden Truva Atı’na, Deniz Müzesi’nden Aynalı Çarşı’ya kadar bir çok tarihi mekânın ziyaret edildiği gezi de Rehber’in paylaştığı bilgilerle gençlerde zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. ‘Sizden öncekilerin çektiklerini çekmeden Cennet’e girivereceğinizi mi zannediyorsunuz’ hakikati ile Çanakkale Savaşı’nda ortaya konulan mücadele gençlere müthiş bir heyecan ve bilinç oluşturdu. Gezdikçe, dinledikçe ve düşündükçe tarihimizin hak batıl mücadelesinin örnekleri ile dolu olduğuna bir kez daha şahitlik ettik. Gençler üzerinde müthiş bir tarih şuuru oluşturduğu ve manevi izler bıraktığını gözlemlediğimiz gezi yaşanmaya değerdi.

Gezi boyunca kahvaltı ve yemekler 18 Mart Üniversitesi Yamaç Restoran’da yenildi. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi Uygulama Otelinde de konaklama yapıldı. Namazların cemaatle kılındığı gezi, gruplar halindeki yürüyüşlerle daha da anlamlı hale geldi. Öğrencilerin dua ve temennileri tamamlanan gezi yüreklerdeki özel yerini aldı.