Gençler Fıtrat'ta Buluştu

0
Gençler Fıtrat'ta Buluştu

Fıtrat Derneği Gençlik Komisyonu gençlik buluşması programı düzenledi. Düzenlenen programa derneğin Ortaöğretim gençleri de katıldı. programa yoğun katılım oldu.

Fıtrat Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu gençlik buluşması programı düzenledi. Düzenlenen programa derneğin Ortaöğretim gençleri de katıldı. Yoğun katılımın olduğu programa elli kişinin üzerinde genç katıldı.

Program Gençlik Komisyonu üyelerinin yoğurdu çiğköftenin ikramı ile başladı. Sonrasında çay eşliğinde tanışma muhabbetleri gerçekleşti. Program Ramazan KAYAN sohbeti ile devam etti.

Ramazan Hoca fıtrat konulu bir sunum yaptı. Fıtratın Allah tarafından insan bedenine ekilmiş ilahi bir tohum olduğunu bu tohumun vahiy suyu ile buluşunca hayat bulacağına dikkat çekerek, Fıtrat Derneği’nin de bu buluşmanın zemini olma amacıyla kurulduğunu belirtti. Gençlerin buralara gelmesiyle kendileri açısında farkındalık oluşturduğunu asıl bundan sonra sorumluluklarımızın devreye girdiğini, başta kendimiz olmak şartı ile özümüze yani fıtrata dönmemiz konusunda ciddi bir gayret içerisinde olmamız gerektiğini belirtti. Bu hususta gençlere büyük görevler düştüğünü söyledi. “Çevremizde güven vereceğimiz bir kişilik sahibi olmamız her şeyden önce yapmamız gereken bir husustur.” diyen Ramazan Kayan; okulda, işte, sokakta, akrabalar arasında, kısaca hayatın her alanında adam gibi adam olmamız gerektiğini vurgulayarak, peygamberimizin de Risaletten önce tüm insanların güvenini alan dürüst bir kişilik sahibi olduğunu hatırlattı. Kayan programın hayırlara vesile olması temennisi ile konuşmasına son verdi.

Program Gençlik Komisyonu Başkanı Üzeyir Sekman hoş geldiniz konuşması yaparak kısaca Fıtratder’in amaç ve faaliyetlerini anlattı. Sonrasında Fıtrat Derneği ve Anadolu Platformu’nu tanıtan filimler izletildi.