Genç Çınar Kitap Kahve Açıldı

0
Genç Çınar Kitap Kahve Açıldı

Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin önemli kültür projelerinden biri olan Genç Çınar Kitap Kahve, düzenlenen törenle Elbistan’da açıldı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destekleme programı kapsamında bulunan kitap kahveler bir bir hayata geçiriliyor. Son olarak Elbistan ÇINARDER ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliğiyle projelendirilen Genç Çınar Kitap Kahve’nin açılışı yapıldı.

Düzenlenen törene Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Elbistan Belediye Başkanı Ahmet Tıraş, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-2 gençlik projeleri destekleme programı kapsamında 90.250 lira bütçe ile desteklenen projelerden olan “Genç Çınar Kitap Kahve” Elbistan’da hizmete girdi. 4 bine yakın seçkin kitap ile oluşturulan kitap kahvede gençlere yönelik faaliyetler de yürütülecek. Gençlere yönelik zekâ oyunları, ebru ile hat kursu, halı saha turnuvası, sinema ve tiyatro etkinlikleri gibi birçok sanatsal ve sportif faaliyetlerin de yer alacağı Elbistanlı gençlerin hizmetine sunulan Genç Çınar Kitap Kahve tamamen ücretsiz olacak.

Sadece okumaya ve ders çalışmaya yönelik sunulan imkânların ötesinde canlı bir kültürel ortamın, gençler için bir cazibe merkezinin oluşturulması amaçlanan Genç Çınar Kitap Kahve, gençlerin kültürel, sanatsal ve entelektüel gelişimine katkı sağlayabilecek nitelikte hizmet verecek.

Farklı ilgi alanlarına sahip gençlerin beklentilerine karşılık verecek çeşitlilikte kitapların bulunacağı Kitap Kahvelerde gençlerden herhangi bir ücret alınmadan çay, kuru pasta vb. ikramlarda da bulunuluyor.

Kitap Kahvelerde ayrıca, imza günleri, okur-yazar buluşmaları, kitap ve sinema tahlilleri gibi etkinlikler de düzenlenecek. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa okuma saatleri de düzenlenecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.