Ana Sayfa Kuruluşlar ‘Gelin Müslüman Olalım’ Kitabı Tahlil Edildi

‘Gelin Müslüman Olalım’ Kitabı Tahlil Edildi

0
‘Gelin Müslüman Olalım’ Kitabı Tahlil Edildi

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu üyeleri Mevdudi’nin “Gelin Müslüman Olalım” adlı kitabının kritiğini yaptı.

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu tarafından her ay düzenli şekilde yapılan Kitap Tahlili programlarında Ocak ayının eseri, Pınar Yayınları’ndan çıkan Ebu'l Ala Mevdudi'nin "Gelin Müslüman Olalım" adlı kitabı oldu.

18 Ocak Pazartesi günü Ülfet Derneği Genel Merkezi Merve Algan Konferans Salonunda gerçekleşen kitap kritiğine dernek Öğretmen Komisyonu üyesi ve dernek eğitimcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişi katıldı.

Moderatörlüğünü Sedat Soylular'ın yaptığı programda Eğitimciler Bayram Akatekin, Ahmet Baturay Uz, Alkan Bani ve Hasan Göktürk kitabın içeriğine dair birer sunum yaptılar. 15'er dakikalık sunumların ardından konuşmacılara 5'er dakikalık da toparlama süresi verildi.

Kitabın içeriği: Bu bir uyarı, tavsiye ve öğüt kitabıdır. Amacı insanları Allah'a itaat etmeye teşvik etmek, onları itaatsizlikten uzak tutmak ve Ona karşı samimi olmalarını sağlamaktır.

Mevdudi'nin söylevinde bir kez yer almış sıradan sözler bile olağanüstü ya da en azından bizim zamanımızda olağanüstü olmuş bir özellik kazanmaktadır. Çünkü o, Kur'an'da sadece sözlük ve kültürel anlamları olan sözlere duygu ve niyet katar. Böylece Kur’an’ın buyruğu tarafından yeniden şekillenen ve onun yüreğinin potasında eriyen, İman, İslam ve İslam’ın beş şartı gibi kavramlar ilk ortaya çıktıkları yıllarda sahip oldukları bir canlılık ve devrimci bir heyecan kazanırlar.

Derken inanç ve uygulamalarımızın o kabul edegeldiğimiz sakin dünyası çökmeye başlar. Sonra İslam’ı yeniden anlamaya çalışmak için istek ve cesaret bulmaya başlarız. Bu bir uyarı, tavsiye ve öğüt kitabıdır. 

Yapılan sunumların ardından katılımcılara çiğ köfte ikramında bulunuldu.