Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı

Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı

0
Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı

İyilikder Gaziantep Şubesi, Geleneksel Ramazan yardımları kapsamında 15 bin çocuğa kıyafet yardımı yapıyor.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) Gaziantep Şubesi tarafından 15 bin ihtiyaç sahibine kıyafet yardımı yapılıyor. “Bir Çocuk da Siz Giydirin” kampanyası çerçevesinde 1994 yılından beri yapılan geleneksel Ramazan yardımlarında yetim çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet yardımı yapılıyor.

20 gün boyunca devam edecek yardımlarda aileleriyle gelen çocuklar, reyonlardan istedikleri kıyafetleri seçebiliyor. İyilikder gönüllüsü Elif Aksu, bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere ve yetim çocuklara kıyafet yardımı yaptıklarını söyledi.

Çocukların mağazadan alırken alışveriş yapıyormuş gibi kıyafetlerini beğenerek aldıklarını söyleyen Aksu, “15 bin çocuğu Ramazan bayramına kadar giydirmeyi hedefliyoruz. Herkesin mutlu bir bayram geçirmesini istiyoruz. Burada mühim olan çocukların buradan kıyafet alırken rencide olmaması. Çocuklar alışveriş yapar gibi mağazaya gelip istediklerini alıyorlar. Bunun haricinde yine Ramazan boyunca 5 bin ihtiyaç sahibi aileye de yardım paketi dağıtacağız” dedi.

İyilikder Gaziantep Bölge Sorumlusu Talip Çelik ise, “Her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde çocukların ve annelerin bayramlık kıyafetlerini veriyoruz. Kasım ayında da kışlıkları veriyoruz. Toplamda 40 bin kişiye kıyafet desteği sağlıyoruz. İnşallah bu Ramazan’da da 15 bin çocuğu giydireceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.