Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Geleneksel Ramazan İstişaresinin İlki Yapıldı

Geleneksel Ramazan İstişaresinin İlki Yapıldı

0
Geleneksel Ramazan İstişaresinin İlki Yapıldı

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl Ramazan ayında düzenlediği “Geleneksel Ramazan İstişareleri”nin ilki Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapıldı.

Bülbülzade Vakfı’nın her yıl Ramazan ayında düzenlediği “Geleneksel Ramazan İstişareleri”nin ilki 11 Haziran Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında yapıldı. 

Bülbülzade Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren 23 komisyondan yaklaşık 60 kişinin katıldığı “Ramazan İstişaresi” geçen faaliyet yılında yapılan çalışmalar ve aksaklıklar değerlendirilerek çözüm önerileri masaya yatırıldı.

İftar ile başlayan program, Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.

Geleneksel Ramazan İstişaresinin açılış konuşmasını Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir yaptı. Aldemir konuşmasında yapılan hayır işlerini yaygınlaştırmanın herkesin görevi olduğunu vurguladı.

Aldemir şöyle konuştu; “Birbirimizle yardımlaşırsak neler yapabileceğimiz ortada. Kendini bilen insanlarla iş yapmak çarpan etkisini arttırıyor. Yeni dünyanın kurucu iradesi bizleriz. Yaptığımız hayırlı işleri yaygınlaştırmak hepimizin görevi. Böyle bir teşkilata sahip olmak büyük bir imkândır. Her imkânın da bir imtihanı vardır. Türkiye’deki Müslümanların uhuvvete ihtiyacı var. Kurduğumuz her cümleyi akılla, irfanla kurmamız gerekiyor. Müslümanlar birbirleriyle konuşamadığı için tartışmaya ve ayrılığa düşüyor” dedi.

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar ise yaptığı konuşmada; “Sevincim; Allah’a iman etmiş, takvalı kardeşlerimle beraberim. Umudum; hayatını davasına göre ayarlamış kardeşlerimle birlikteliğini sürdürmesi, korkum ise yeniden muhasebe yapmadan buradan ayrılmak” dedi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri olarak;

Güncel gündemin değerlendirilmesi

Ders halkalarımızın durumu

Öğrenci çalışmaları (Evde Karakter Eğitimi, Ortaöğretim, Anadolu Öğrenci Birliği)

Davet ve tebliğ çalışmalarımız (İnsan kazanma stratejimiz)

Bülbülzade Vakfı 1. Geleneksel Ramazan İstişaresi sahura kadar devam etti.

2. İstişarenin ise 25 Haziran Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.