Geleneksel Diriliş İftarı Kilis’te Yapıldı

0
236

Kilis Dirilişder tarafından düzenlenen Geleneksel Diriliş İftarı 31 Mayıs Çarşamba günü yapıldı.

Kilis yerelinde faaliyet gösteren Diriliş Eğitim Sosyal Sağlık Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİRİLİŞDER) tarafından organize edilen Geleneksel Diriliş İftarı yapıldı.

İftar programına Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Kilis İl Müftüsü Mahmut Karatepe, STK temsilcileri, gönüllüler ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir selamlama konuşması yapan dernek başkanı Hüseyin Polat, derneğin faaliyetlerinden bahsetti. Polat, Dirilişder’in kurulduğu günden bu yana dinamik kadrosu ile geniş kitlelere hitap ettiğini belirterek “Dirilişder; işadamlarından, bürokratlara, öğrencilerden işçilere kadar her kesimle ortak bir akıl etrafında bir araya gelerek mücadelesine devam etmektedir” dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ise Kilis’in sınır il olması hasebiyle burada yapılan işlerin bir kat daha da önem arz ettiğini vurguladı.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun da gençlere ve Dirilişder yönetimine teşekkür ederek; “üniversitemizde böyle yerlerde mücadele gösteren gençleri görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

İftar programı, Kilis İl Müftüsü Mahmut Karatepe’nin yaptığı dua ile sona erdi.