Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Gazze, Suriye ve Bosna’ya İyilikder Yardımları Ulaştı

Gazze, Suriye ve Bosna’ya İyilikder Yardımları Ulaştı

0
Gazze, Suriye ve Bosna’ya İyilikder Yardımları Ulaştı

Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İYİLİKDER, Filistin, Suriye ve Bosna için başlattığı yardım seferberliğine devam ediyor.

Haftalardır İsrail saldırısında yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Gazze, ve iç savaşın devam ettiği Suriye için yardım kampanyalarına devam eden İYİLİKDER, acil insani yardım malzemesi ve acil tıbbi ihtiyaç malzemelerinden oluşan ayni ve nakdi yardımlarını bölgeye ulaştırıyor. İYİLİKDER, Suriye’ye 40 ton pirinç, 12 ton hurma, 10 bini aşkın ramazan kumanyası, 2 TIR gıda, 5 bin adet bayramlık çocuk giysisini Suriye’ye gönderdi. Almanya’dan temin edilen 1 TIR tıbbi yardım malzemesi de Suriye’ye ulaştırıldı.

İYİLİKDER’in 500 Suriyeli yetime Gaziantep’te açtığı 3 aylık yaz kampında ise din eğitimi, dil eğitimi, sosyo-psikolojik rehabilitasyon çalışmaları yapılıyor. Ayrıca piknikler ve yarışmalarla çocukların normal hayata adapte olması sağlanmaya çalışılıyor.

 

SELDEN ZARAR GÖREN BOSNALI ÇİFTÇİLERE DESTEK

Öte yandan İYİLİKDER, sel felaketiyle can ve mal kaybının yaşandığı Bosna Hersek’te de 24-27 Temmuz’da iftar organizasyonu gerçekleştirecek. Kumanya dağıtımının da gerçekleştirileceği Bosna’da, İYİLİKDER yetkilileri 3 gün boyunca bölgedeki yetkilerle temaslarda bulunup Bosnalı çiftçilere büyük ve küçükbaş hayvan temini, zarar görmüş seraların yeniden yapılması için sunulacak katkıları görüşecek.